Brno posílá do Evropy další dva juniory. Prokeš s Novotným zkusí v Northern Talent Cupu navázat na úspěchy Gureckého

Northern Talent Cup vstoupí o víkendu ve francouzském Le Mans do nové sezony. V ní opět budeme vídat juniorský tým Automotodromu Brno, který tentokrát vsadí na dvojici Michal Prokeš a Filip Novotný. Ti se pokusí napodobit úspěchy loňského šampiona Jakuba Gureckého.

Motocyklový juniorský seriál určený zejména talentům ze severní a střední Evropy s názvem Northern Talent Cup zahajuje o víkendu svou historicky třetí sezonu. Stane se tak v rámci doprovodného pogramu Velké ceny Francie v Le Mans. A budou u toho i dva čeští závodníci. Celou sezonu totiž v šampionátu odjedou Filip Novotný a Michal Prokeš. Ti budou hájit barvy juniorského týmu Automotodromu Brno.

Jak Novotný, tak Prokeš jsou součástí akademie Masarykova okruhu již od svých "minibikových" let a například se oba stali mistry republiky ve třídě MiniGP Open. Zatímco Prokeš slavil titul v roce 2020, Novotný loni. V Northern Talent Cupu letos půjde o jejich premiérový rok. V dubnu již absolvovali oficiální předsezonní testy v německém Oscherslebenu a také se zúčastnili Jarní ceny Brna ve třídě Moto3.

Oba letos budou mít na co navazovat. Stáj JRT Brno Circuit totiž působila v Northern Talent Cupu již v předchozích dvou sezonách spolu s Jakubem Gureckým a Jonášem Kocourkem. Zatímco Gurecký skončil v roce 2020 po dvou vítězstvích čtvrtý, loni se stal se čtyřmi triumfy šampionem a letos měl postoupit do Red Bull Rookies Cupu. Jeho kariéru ale ukončila v únoru tragická nehoda při tréninku. Jonáš Kocourek skončil v roce 2020 sedmý a loni pátý.

Kromě Gureckého s Kocourkem účinkoval v šampionátu během uplynulých dvou sezon i Štěpán Zuda. Ten se v roce 2020 umístil jako devátý a loni skončil na 11. příčce.

Během nadcházejícího ročníku čeká na jezdce celkem osm závodních víkendů. Po Le Mans budou závodit také v Oscherslebenu (20.-22. května), na Sachsenringu (17.-19. června), v Assenu (24.-26. června), Mostě (29.-31. července), znovu v Assenu (12.-14. srpna) a na Red Bull Ringu (2.-4. září). Podnik na Sachsenringu a první závodní víkend v Assenu se stejně jako Le Mans pojedou v rámci doprovodného programu MotoGP. V Oscherslebenu, při druhém podniku v Assenu a na Red Bull Ringu bude Northern Talent Cup doprovázet IDM a v Mostě se představí při MS superbiků.

Úvodní foto: Northern Talent Cup

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.