Češka ve formuli 1. Jakschová si zazávodí se starším Toro Rosso

Česká závodnice Veronika Jakschová nastoupí do úvodního podniku letošní sezony Maxx Formule ve francouzském Le Castelletu s monopostem formule 1. Usedne do vozu Toro Rosso STR8.

Na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu se o víkendu rozjede nová sezona seriálu Maxx Formule, který je určen starším formulovým monopostům. Ve startovním poli budeme i letos vídat českou závodnici Veroniku Jakschovou. Ta ale do úvodního podniku nenastoupí s monopostem Dallara GP2, jak jsme u ní byli zvyklí v předchozích sezonách. Bude totiž závodit s vozem formule 1, konkrétně s Toro Rosso STR8.

„Můj motor v GP2 je hotový, ale bohužel nefunguje, takže první závod zkusím v STR8. Beru to ale spíše jako test, protože při testování jsem s ním odjela zhruba asi deset kol,“ prozradila Jakschová.

Veronika Jakschová se při úvodním podniku Maxx Formule ve francouzském Le Castelletu představí s vozem Toro Rosso STR8. Foto: Veronika Jakschová/Facebook

Monopost Toro Rosso s označením STR8 jsme mohli ve formuli 1 vídat během sezony 2013. Tehdy s ním závodili pozdější vítěz sedmi velkých cen a v současnosti pilot McLarenu Daniel Ricciardo spolu s Jeanem-Éricem Vergnem. Ten momentálně účinkuje ve vytrvalostních závodech a také ve formuli E, ve které se stal už dvakrát šampionem. V roce 2013 se s tímto vozem vedlo lépe Ricciardovi, který s 20 body obsadil celkové 14. místo. Vergne se umístil se ziskem 13 bodů jako patnáctý. Byl to ale Vergne, kdo se postaral o nejlepší výsledek tohoto monopostu. Ve Velké ceně Kanady skončil šestý.

Šampionát Maxx Formule má letos na programu celkem pět podniků. Kromě úvodního klání ve francouzském Le Castelletu se pojede také v Assenu (6.-8. srpna), Mostě (27.-29. srpna), Monze (24.-26. září) a Barceloně (22.-24. října).

Úvodní foto: Maxx Formula

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.