ESET Cup na Hungaroringu: Sandström z Carpek Service kraloval Clio Cupu

Kategorie Clio Cup přinesla během úvodního podniku ESET Cupu na Hungaroringu dvě vítězství mělnickému týmu Carpek Service. O obě se postaral švédský jezdec Filip Sandström.

Součástí úvodního podniku ESET Cupu na Hungaroringu byly o víkendu také závody kategorie Clio Cup. V této třídě loni získal suverénním způsobem titul Tomáš Pekař, který ovládl celkem sedm závodů z osmi. Pro letošek se sice Pekař přesunul do TCR Eastern Europe (kde také začal vítězně), jeho stáj Carpek Service ale přesto vítězí v Clio Cupu i nadále. Na Hungaroringu si totiž dojel v obou víkendových závodech pro vítězství její jezdec Filip Sandström.

Švéd, který loni za českou stáj závodil již v Clio Cupu Central Europe a celkově obsadil třetí příčku, si v pátečním prvním závodě dojel pro vítězství po startu z pole position, které si vyjel ve stejný den v kvalifikaci. Na cestě za vítězstvím ho nezastavila ani červená vlajka, která byla vyvěšena poté, co po startu kolidovali Levente Losonczy a vůz jiné kategorie. V sobotu se startovalo podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace a Sandströmovi tak připadla až čtvrtá příčka. Hned v úvodu se ale dostal na druhé místo a netrvalo dlouho, než se posunul do vedení. Poté mu už první místo nikdo nesebral.

Carpek Service ale nezískal v Clio Cupu trofeje pouze za vítězství Filipa Sandströma. Dvěma poháry přispěl také další Švéd Erik Bertilsson, pro kterého se letos jedná v barvách mělnického týmu o premiérový rok. Hned při svém debutu ale bojoval na špici. Páteční první závod dokončil na druhé příčce. V sobotu startoval na základě druhých nejrychlejších časů z kvalifikace z prvního místa. Cílem nakonec projel jako třetí.

Kromě Sandströma a Bertilssona hájil v Clio Cupu barvy Carpek Service také Richard Meixner. Český závodník si připsal dvě pátá místa. Ve startovním poli jsme ale viděli ještě jednoho českého reprezentanta, respektive reprezentantku – Yasmeen Kolocovou. Závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing ale nezažila vydařený víkend. V prvním závodě ji potkaly problémy na startu a zprvu se nemohla rozjet. Nakonec to ale dokázala a v cíli obsadila 11. příčku. V sobotu po kolizi se soupeřem šachovnicovou vlajku nespatřila.

Yasmeen Kolocová zažila smolný víkend. Foto: ESET Cup

Sezona ESET Cupu pokračuje 7.-9. května na Slovakiaringu.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) 10 kol, 2. Erik Bertilsson (Švédsko, Carpek Service) +4,409, 3. Miha Primožič (Slovinsko, Lema Racing) +21,844… 5. Richard Meixner (Česká republika, Carpek Service) +28,208, 11. Yasmeen Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing) +1:19,823.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) 12 kol, 2. Levente Losonczy (Maďarsko, Z.S.P Motorsport Kft.) +3,258, 3. Erik Bertilsson (Švédsko, Carpek Service) +8,107… 5. Richard Meixner (Česká republika, Carpek Service) +45,391, DNF Yasmeen Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing) +6 kol.

Zdroj a úvodní foto: ESET Cup