Zlepšení při startech a nakonec i první pětka. Gieslerovi se při motocyklové Ceně Slovenska zadařilo

Šesté místo v sobotu, páté v neděli a kromě toho zlepšení při startech. Účastník kategorie třídy Supersport 300 Nikolas Giesler zažil úspěšné vystoupení při Ceně Slovenska na okruhu Slovakiaring. Nyní už se těší na další vystoupení v seriálu Alpe Adria.

Oba víkendové výsledky si jezdec stáje GT2 Motorsport musel pořádně vybojovat. Zatímco v sobotu totiž v rámci klasifikace Supersport 300 startoval jako osmý, v neděli dokonce z deváté pozice. Vstup do úvodního závodu pro něj navíc byl komplikovaný.

„Nepovedl se mi start. V prvním kole jsem se kvůli tomu propadl až na 12. pozici,“ přibližuje šestnáctiletý mladík začátek sobotního klání.

Krátce po nepříznivém začátku se ale u Gieslera opět ukázal jeho bojovný duch. A ten se mu vyplatil: „Nejprve asi dva jezdci odpadli. Pak jsem ale začal také předjíždět a nakonec jsem se propracoval až na šesté místo,“ užíval si zbytek závodu.

Otcovská rada pomohla

Zatímco v sobotu dojel Giesler do cíle na šesté pozici, v neděli si ještě o jednu příčku polepšil a obsadil páté místo. K tomu mu dopomohl mimo jiné i podstatně lepší začátek.

„Tentokrát už se mi start podařil o dost lépe. Díky tomu jsem se dokázal i v prvním kole držet kolem své startovní pozice. Pak jsem opět začal předjíždět. Moc mě to bavilo,“ byl v neděli nadšený.

Svěřenec Lukáše Peška v neděli netěžil pouze z poznatků, které získal právě při spolupráci s dvojnásobným vítězem závodu mistrovství světa ve třídě do 125 ccm. Velkou roli na cestě za dobrým výsledkem totiž sehrál i Nikolasův otec Lubomír, bývalý motokrosový závodník.

„V neděli jsme si s tátou sedli a probrali, jak on startoval v motokrosu. Udělal jsem to tedy podle rad, které mi dal. Najednou to bylo o dost lepší,“ pochvaloval si Nikolas.

Na Slovakiaringu si letos Giesler zazávodil už podruhé. Poprvé se zde představil v květnu při závodech seriálu Alpe Adria. Tehdy zde byl jeho maximem čas 2:28,903. Během uplynulého víkendu si mírně polepšil, když zajel při druhém závodě kolo v hodnotě 2:28,818. Cítí však, že by to mohlo být ještě lepší.

„Nemyslím si, že by čas 2:28 byl moje maximum. Na Slovakiaringu ještě nemám tolik zkušeností jako třeba v Brně. Mám proto pocit, že se pořád mohu zlepšovat,“ neusíná na vavřínech.

Dosáhnout na Slovakiaringu dalšího zlepšení bude Giesler moci ještě letos. O víkendu 8.-10. září si zde totiž znovu zazávodí Alpe Adria. Ještě předtím ale Gieslera čeká jedno vystoupení v tomto šampionátu. O víkendu 4.-6. srpna si zazávodí v chorvatském Grobniku.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.