Cesta za čtvrtou výhrou bude trnitá. Rieger čelí v Brně silné konkurenci F3

Tři monoposty F3 ve startovním poli a asfalt náročný na pneumatiky. Dalšímu vítězství Honzy Riegera při závodě Zeknova Carbonia Cupu na Masarykově okruhu v Brně bude stát v úterý v cestě řada překážek. Český závodník ale udělá maximum pro to, aby opět dosáhl co nejlepšího výsledku.

"Stojí proti nám velká konkurence, ale budeme bojovat," říká Rieger při pohledu do startovní listiny, která ve skupině D čítá dohromady 23 přihlášených. Mezi účastníky najdeme mimo jiné i trojici Iliev Tsvetan, Roman Roubíček a Michal Malecki. Ta nastoupí v monopostech F3 a Rieger počítá s tím, že právě těmto jezdcům bude charakter Masarykova okruhu hrát do karet nejvíce. "Vozy F3 mají v Brně obrovskou výhodu, tento okruh je pro ně jako dělaný. Vyhovují jim zejména táhlé zatáčky, které jsou náročné na podvozek. Čeká nás opravdu těžký boj," uvědomuje si český závodník.

Zatímco s Mostem a Slovakia Ringem, kde se konaly úvodní dva podniky, má Rieger bohaté zkušenosti, o Automotodromu Brno to samé říci nemůže. Letos zde totiž pojede teprve podruhé. Zeknova Carbonia Cup se na jih Moravy loni vrátil po dlouhých 12 letech. Vítěz úvodních tří letošních závodů proto počítá s tím, že minimálně začátek podniku pro něj může být těžký.

"Možná budeme trochu bojovat s nastavením. Nějaké nápady, které chceme vyzkoušet, už ale máme. Času nebude moc, takže musíme jít trochu najisto," říká Rieger.

Další velkou výzvu představuje na 5 403 metrů dlouhém Masarykově okruhu také starý asfalt. Ten je velmi nešetrný k pneumatikám a závodníci si tak na ně budou muset dávat velký pozor. "Trochu se toho obáváme," přiznává Rieger, kterého ale uklidňuje předpověď počasí. "Letos by nemělo být takové horko jako loni, takže snad to pro pneumatiky nebude tak náročné," doufá pilot startující s monopostem formule Renault.

Loni si Rieger odvezl z Brna v rámci klasifikace D4 druhé místo. Stříbrný výsledek si loni připsal i v konečném pořadí šampionátu. Letos po úvodních dvou podnicích vede. Před druhým Romanem Roubíčkem má ve třídě D4 náskok 21 bodů.

Závod skupiny D začne na Masarykově okruhu od 15:35 hodin.

Foto: Rieger Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.