Durdis kraloval, Lukacs vyděsil diváky. Peškovi junioři byli při závodech Mini GP v Chebu vidět

Roman Durdis si připsal další dva triumfy v kategori Ohvale 190, Tamas Lukacs zaznamenal v Ohvale 160 jeden stříbrný výsledek a rovněž vylekal diváky jízdou po zadním kole. Tak dopadl pro juniory Lukáše Peška druhý podnik letošní sezony MiniGP Alpe Adria v Chebu.

Durdis neměl v Ohvale 190 konkurenci. Pro vítězství si osmý nejlepší jezdec loňského světového finále MiniGP dojel suverénně jako v sobotu, tak v nedělním klání.

„Všechny porazil rozdílem třídy. Navíc nemusel vůbec riskovat a k tomu dokázal zajet rekord trati. Je to určitě úspěch, pro mě ale především ověření, že je všechno v pořádku,“ chválil Pešek výkony svého dvanáctiletého svěřence.

Po prvních dvou podnicích MiniGP Alpe Adria se tak Durdis nachází ve velmi slibné pozici. V Ohvale 190 totiž ještě nepoznal porážku. Kromě chebských závodů kraloval i oběma jízdám úvodního podniku, který se konal v květnu na Slovakiaringu.

Kromě Durdise vybojoval v Chebu pro Peškův tým trofej také Tamas Lukacs. Maďarskému juniorovi se to podařilo při prvním závodě třídy Ohvale 160, který dokončil jako druhý hned za dosavadním letošním suverénem Jakubem Stankiewiczem z Polska.

S vyhlídkami na boj o další stupně vítězů vstupoval Stankiewicz i do druhého víkendového závodu. Zde se ale nakonec postaral o rozruch trochu jinak.

„Na startu překombinoval práci se spojkou. Motorka se mu zvedla na zadní a v jednu chvíli se zdálo, že už se musí převrátit. Nějakým záhadným způsobem se ale přední kolo nakonec vrátilo na zem. Jako vsuvka pro vystrašení diváků to byl efektní prvek, pro pozici v závodě ale vůbec,“ komentoval Pešek dramatické okamžiky, které Lukacs po startu předvedl.

Po složitém vstupu do závodu se maďarský mladík zařadil na pátou příčku. A jelikož dráha v Chebu nabízí jen omezené možnosti pro předjíždění, zůstal na něm až do cíle.

„Jeho slabým místem byla klíčová zatáčka trati, kde přicházel o šanci na předjetí ze vzduchového pytle. Škoda toho startu. Alespoň je ale opět o další zkušenost bohatší. Navíc zajel v Chebu svůj osobní rekord,“ zhodnotil Pešek jeho výkon.

Další závodní víkend v MiniGP Alpe Adria čeká na juniory vítěze dvou závodů mistrovství světa ve třídě do 125 ccm již zanedlouho. V termínu 30. června – 2. července se pojede v maďarském Kecskemetu.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.