Nový soupeř pro Makeše a spol.? Karklys zvažuje starty v TCR Eastern Europe

Českým účastníkům TCR Eastern Europe by ještě letos mohl přibýt nový soupeř. S myšlenkou absolvovat některý ze zbývajících podniků si totiž pohrává litevský jezdec Jonas Karklys, kterého jsme v minulosti mohli vídat mimo jiné v barvách českých stájí Carpek Service a Fullinrace Academy.

Jméno Jonase Karklyse není na scéně českého motorsportu tak úplně neznámé. Litevského závodníka jsme mohli v minulosti vidět v barvách dvou tuzemských týmů. Zatímco v sezoně 2018 závodil pro stáj Fullinrace Academy v Octavia Cupu, v letech 2019 a 2020 byl jezdcem týmu Carpek Service v Clio Cupu Central Europe. Letos ale jeho hlavní pozornost směřuje k seriálu ADAC TCR Germany, kde závodí s vozem Hyundai i30 N TCR své vlastní stáje NordPass a po úvodních dvou podnicích se nachází na osmé příčce průběžného pořadí.

Kromě ADAC TCR Germany by se ale Karklys mohl letos ukázat také v TCR Eastern Europe. Litevec tuto možnost připustil v rozhovoru pro oficiální web šampionátu.

„Miluji závodění a vždy se koukám po možnostech, kdy bych si mohl sednout do auta a zazávodit si. V Grobniku určitě nenastoupíme, podniky na Slovakiaringu a v Brně ale budeme určitě zvažovat. Pokud některý z nich opravdu pojedeme, bude to pro vás velká výzva. Je otázkou, jak silní bychom byli, protože je tu spousta rychlých jezdců. Navíc nemáme zkušenosti s pneumatikami Hankook,“ řekl Karklys.

Litevec nevylučuje ani možnost, že by v roce 2022 absolvoval celou sezonu TCR Eastern Europe: „Rozhodně to budu zvažovat. Nejprve ale musím dokončit sezonu 2021,“ uvedl.

Jonase Karklyse bychom ještě letos mohli vidět v TCR Eastern Europe. Foto: NordPass

Pokud by se Karklys v TCR Eastern Europe letos skutečně ukázal, zazávodil by si mimo jiné i proti svým bývalým týmům Carpek Service a Fullinrace Academy. Zatímco Carpek Service reprezentuje šéf stáje Tomáš Pekař, za tým Petra Fulína závodí Petr Čížek a Carol Wittke. Česko má ale v letošní sezoně zastoupení také díky týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra a jeho jezdci Michalu Makešovi a také díky československé stáji Horňák-Aditis. V jejích barvách už jsme letos viděli Radima Adámka, Bartosze Groszka, Petra Fulína mladšího a Mira Horňáka.

Úvodní foto: NordPass

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.