Pavlíček je zatím ohledně zisku titulů opatrný

V první polovině letošní sezony ESET Cupu dominoval kategorii GT4 Matěj Pavlíček. Pilot stáje RTR Projects vede průběžné pořadí této kategorie jak ve sprintu, tak ve vytrvalosti. Řečem o zisku titulů se ale prozatím vyhýbá.

Pro Matěje Pavlíčka se v letošním roce jedná o první sezonu na okruhové scéně po přestupu z motokár. Český závodník účinkuje v seriálu ESET Cup, kde závodí s vozem KTM X-Bow GT4 stáje RTR Projects. A po první polovině sezony u něj může panovat spokojenost. Zatímco ve sprintovém hodnocení kategorie GT4 vybojoval pět triumfů ze šesti závodů, ve vytrvalosti slavil ze tří závodů dvakrát. Jak ve sprintu, tak ve vytrvalosti GT4 vede průběžné pořadí.

O možnosti zisku obou těchto titulů ale prozatím příliš mluvit nechce: „Nemám vůbec žádné ambice. Snažím se maximálně koncentrovat na každý závod, učit se a sbírat zkušenosti. Dál se zatím nekoukám,“ uvedl Pavlíček v rozhovoru pro oficiální webové stránky ESET Cupu.

Český jezdec si rovněž uvědomuje, že ho ve zbytku sezony nečeká snadná práce: „Ve startovním poli je Ferenc Ficza, se kterým jsme doposud sváděli nelehké souboje. Ale nemyslím si, že Ficza bude jediný. Co já vím, tak se do soubojů v šampionátu připojí také stáj Buggyra Racing se svým Mercedesem GT4. Rozhodně bych nepodceňoval ani dvojici Šimunovič a Lodi s Porsche Cayman. Navíc se může objevit i někdo úplně nový. Jsme teprve na začátku,“ dodal.

Matěj Pavlíček zažívá vydařenou premiérovou sezonu na okruzích. Foto: RTR Projects

Ve sprintu vede Pavlíček se 37,5 bodem. Druhý je Ficza (30,5 bodů), třetí Šimunovič (9 bodů), čtvrtý šéf stáje RTR Projects Tomáš Miniberger (7,5 bodu) a pátý Sergej Pavlovec (7,5 bodu), další pilot stáje RTR Projects.

Ve vytrvalosti Pavlíček dosud nasbíral 34 bodů. Na druhém místě se momentálně nachází Erik Janiš (25 bodů), který v úvodních dvou závodech utvořil posádku právě s Pavlíčkem. Třetí je posádka stáje Lema Racing ve složení Grega Šimunovič a Matthias Lodi (24 bodů), čtvrtý Ferenc Ficza (21,5 bodu), pátý Tomáš Enge (9 bodů), který po boku vedoucího Pavlíčka startoval v Poznani a šestí jsou Gabriela a Filip Sajlerovi (7,5 bodu), kteří letos také do šampionátu zasáhli v barvách RTR Projects.

Úvodní foto: RTR Projects

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.