Návrat na místo úspěchů. RTR projects se pokusí na Sachsenringu navázat na výkony z minulých let

Posádka stáje RTR projects ve složení Matěj Pavlíček a Josef Knopp bude při předposledním podniku letošního ročníku ADAC GT4 Germany na Sachsenringu usilovat o návrat na bodované pozice, ale také o úspěch v juniorské klasifikaci. Tým přijíždí do Saska optimisticky naladěn díky výsledkům, kterých na této dráze dosáhl v minulosti.

Největší radost zažila brněnská stáj na Sachsenringu před třemi lety. Tehdy se sice jednalo o teprve její druhý závodní víkend v seriálu ADAC GT4 Germany, dvojice Jan Krabec a Lennart Marioneck ovšem nejprve obsadila čtvrté místo v prvním závodě a poté po startu z pole position zvítězila ve druhé jízdě. Úspěchem byla i sezona 2020. Česko-německá dvojice i tehdy získala pole position pro druhý závod. V tomto případě ho sice v triumf neproměnila a z víkendu si odvezla šesté, respektive sedmé místo, šlo však o nejlepší výsledky týmu v sezoně.

Současná jezdecká dvojice Matěj Pavlíček a Josef Knopp proto věří, že i letos by se mohlo zadařit. Nic na tom nemění ani fakt, že RTR projects už letos nezávodí se starší verzí KTM X-Bow GT4, ale s Evo variantou tohoto vozu.

"Tato trať je pro naše auto velice příznivá. Myslím si, že s malinkým štěstím a našimi schopnostmi se můžeme umístit velice dobře," je Pavlíček optimistou.

Svému kolegovi dává za pravdu i Knopp: "Tento rok máme nový model, tak doufám, že mu bude Sachsenring sedět stejně jako starému. Doufám, že pojedeme o bodované nebo dokonce o velmi dobře bodované příčky," říká.

Zatímco Knopp pojede na Sachsenringu vůbec poprvé, Pavlíček už s okruhem zkušenosti má. Právě zde si totiž loni odbyl svou premiéru v ADAC GT4 Germany, tehdy ještě po boku Lennarta Marionecka.

"Jsem rád, že se sem můžu vrátit a využít tak své zkušenosti z loňska, například i k tomu, abych pomohl Pepovi, který tu ještě nejel," je Pavlíček připraven být svému kolegovi po ruce.

Loňský šampion ESET Cupu ve sprintu i vytrvalosti třídy GT4 ovšem přiznává, že jeho příprava byla od posledního podniku na Nürburgringu trochu komplikovaná.

"Po bouračce v Zandvoortu se u mě objevily určité zdravotní problémy, takže jsem se snažil soustředit na rehabilitaci. Poté už jsem se připravoval klasicky, to znamená onboardy z minulého roku a trénink na simulátoru," říká Pavlíček.

Do víkendu vstupují Pavlíček a Knopp na 34. místě průběžného pořadí. Na kontě mají tři body za 13. místo ze druhé jízdy na rakouském Red Bull Ringu. Poslední závod na Nürburgringu ale ukázal, že by návrat na bodované pozice mohl být blízko. Dvojici totiž jen těsně unikl další bod za 15. pozici a skončila šestnáctá. V juniorském hodnocení se nacházejí na desátém místě.

Závodní víkend začne tradičně v pátek dvojicí volných tréninků. Zatímco první odstartuje v 10:30, druhý v 15:45. Sobotní program otevře kvalifikace na první závod (11:45), na který poté naváže sama úvodní jízda (17:20). Kvalifikace na nedělní závod se pojede od 9:25 a druhý závod od 16:25.

Foto: ADAC GT4 Germany

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.