Společný trénink před dalšími závody. Salač a König si užili flat track

Zatímco Olivera Königa čeká další podnik MS superbiků v Barceloně, Filip Salač odcestuje s Moto2 do japonského Motegi. Ještě před odletem si ale oba společně zajezdili flat track na pražském stadionu Markéta. König si v rámci přípravy ve flat tracku dokonce i zazávodil.

"Moc mě to baví, je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem. Na tréninku děláme hodně blbostí a malých naschválů. Užíváme si to," říká König ke své flat trackové přípravě.

"Pořád mezi sebou soupeříme a pořád chceme být lepší než ten druhý," doplňuje svého kamaráda Salač.

V rámci tréninku došlo i na společné měření sil. V něm sice zvítězil König, ale... "Sice jsi vyhrál, ale start jsi ulil," protestoval v legraci Salač.

Trénink probíhal pod dohledem Ervína Krajčoviče, tedy účastníka flat trackového mistrovství světa: "Kluci jsou sice z jiného odvětví, ale mají cit pro plyn a motorku obecně. Je to pro ně dobrý trénink a užijí si hodně srandy," říká Krajčovič.

A kdo má z dvojice předních představitelů české scény silničních motocyklů větší potenciál uspět ve flat tracku? "S Oliverem jsem toho odjel více, tak asi on. Myslím si, že by Filipa v závodě porazil," dodává Krajčovič.

Jak König, tak Salač už z minulosti mají zkušenosti se závody českého flat trackového mistrovství. König se v něm naposledy ukázal minulý týden v Chabařovicích.

Hon za body

Tento víkend ale čekají na Königa se Salačem závody na asfaltu. Zatímco účastník MS superbiků zavítá do španělské Barcelony, na jezdce stáje Gresini čeká další závod Moto2 v japonském Motegi.

König bude pokračovat ve snaze získat v MS superbiků své první body. Na kontě totiž ještě nemá žádný. Nejblíže byl jezdec stáje Orelac bodovanému umístění na domácí půdě v Mostě. Tam obsadil v prvním i druhém závodě 16. pozici. V neděli na tento výsledek dosáhl i přesto, že si při superpole závodě zlomil natřikrát kůstku v nártu.

Salač už sice dosáhl v Moto2 na 21 bodů, se kterými mu patří celková 21. příčka, momentálně ale nezažívá nejlepší období. Z posledních tří závodů si totiž odnesl nulu. Zatímco na Red Bull Ringu upadl po potížích s lambda sondou, v Misanu byl sestřelen Sennou Agiusem a na okruhu MotorLand Aragón z toho byla po problémech s přilnavostí až 17. příčka.

König sice bude se superbikem v Barceloně závodit poprvé, o jeho první svezení s touto motorkou na okruhu v Katalánsku ale nepůjde. Testoval zde totiž před sezonou i během sezony. Salač se sveze v Motegi se strojem Moto2 tento víkend poprvé.

Königovi se loni podařilo v Barceloně bodovat při MS třídy Supersport 300. V nedělním závodě skončil třináctý. Salač závodil v Motegi pouze v roce 2019, tehdy ještě jako jezdec třídy Moto3. Po pádu v tréninku ale musel bojovat s bolestí zlomeného malíčku a obsadil až 22. místo.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.