Potřetí v Krumlově, nově v srpnu. Organizátoři odhalili první detaily letošního Supermota

Letošní ročník závodu Supermoto v Moravském Krumlově už začíná získávat obrysy. Organizátoři potvrdili, že se podnik uskuteční o víkendu 10. a 11. srpna. Spuštěny už jsou i přihlášky.

"V Krumlově máme za sebou dva velice povedené ročníky a věříme, že i ten třetí bude stát za to. Máme mnoho pozitivních reakcí nejen od fanoušků, ale také od samotných jezdců či zástupců médií nejen z Česka. I letos uděláme společně s mým týmem maximum pro to, abychom celou akci posunuli opět dále, a stala se tak ještě atraktivnější nejen pro diváky, ale i závodníky, kteří k nám jezdí z celé Evropy," láká na nadcházející ročník hlavní organizátor Tomáš Ševčík.

Do Moravského Krumlova zavítá Supermoto již potřetí. První ročník se zde uskutečnil v roce 2022 po přesunu z Hrušovan nad Jevišovkou, které tehdy nemohly závod hostit, neboť kvůli opravám silnice mezi Brnem a Znojmem sloužily jako objížďka. Už nyní je jasné, že se v Moravském Krumlově nepojede naposledy. Před loňským ročníkem se totiž organizátoři a město dohodli na čtyřleté spolupráci.

Závodit se bude na již osvědčené více než kilometr dlouhé  trati. Ta povede přes náměstí Tomáše Garriqua Masaryka a přilehlé uličky. Jezdci se budou muset vypořádat jak s asfaltem, tak dlažebními kostkami, betonovými zpomalovacími retardéry nebo také s hliněným skokem na náměstí. Vypsány budou opět tři kategorie. Závodníci na supermotardech se rozdělí do rychlejší S1 a pomalejší S2. Kromě nich se závodu zúčastní také čtyřkolky. Přihlášky je možné podávat už nyní na oficiálních stránkách.

Závodní jízdy budou doplněny doprovodným programem. V minulosti byly jeho součástí například exhibice vozů Lamborghini Huracán ST EVO2 stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra, Boris Vaculík s dakarským Fordem, boxerské zápasy, food festival nebo stunt-riderská show v podání dua Special Brothers. Letos organizátoři lákají na zajímavé novinky, bližší informace ale prozatím  zůstávají v tajnosti.

“Konkrétní detaily stále ještě ladíme a oznámíme je v průběhu jara na našem webu a sociálních sítích, nicméně diváci se mají skutečně nač těšit – bude to skutečná oslava motorsportu ve své nejryzejší podobě,” dodává Ševčík.

“Jihomoravské Monte Carlo”, jak se podniku přezdívá, se letos uskuteční o něco později než v předchozích letech. Při minulých dvou ročnících se totiž závodilo vždy ve druhé polovině července. 

Jak v roce 2022, tak loni ovládl nejvyšší kategorii S1 Rudy Bauer. Rakušan v obou případech porazil v těsném souboji Erika Provazníka. Zatímco v S2 si rozdělili triumfy Mateusz Otreba (2022) a Vlastimil Grygařík (2023), mezi čtyřkolkáři slavili Cirulis Normunds (2022) a Rolandas Vaivada (2023).

Foto: Supermoto
 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.