Úspěšný návrat domů. Calvet si z Nogara odvezl dva triumfy

Návrat úřadujícího šampiona Téa Calveta do francouzského seriálu závodů tahačů skončil úspěchem. Jezdec Buggyry si z Nogara odvezl dvě vítězství a jedno druhé místo. Připsal si ale také jedno odstoupení kvůli závadě turba.

Téo Calvet zažil vydařený jednorázový návrat do domácího šampionátu v závodech tahačů. Při podniku na okruhu v Nogaru, který je domovem francouzské odnože Buggyra Academy, totiž o víkendu vybojoval dva triumfy a jeden stříbrný výsledek. Potkalo ho ale také odstoupení kvůli technické závadě.

Důvod k úsměvu mohl mít Calvet, který se loni stal mistrem francouzského šampionátu, už po sobotní kvalifikaci. Tu totiž vyhrál a do první jízdy tak vyrážel z pole position. První příčku si udržel i během celého závodu a v cíli tak mohl oslavovat vítězství.

Na startu druhého závodu došlo k otočení nejlepší osmičky z první jízdy. Calvet tak musel začínat jako osmý. Dařilo se mu ovšem postupovat dopředu. V osmém kole z dvanácti už vedl a zdálo se, že má namířeno za druhým triumfem víkendu. O kolo později ovšem došlo k poruše turba a jeho tahač začal hořet. To pochopitelně znamenalo odstoupení.

V neděli dopoledne se ale štěstěna vrátila ke Calvetovi zpět. Opět vyhrál kvalifikaci  a stylem start-cíl poté také třetí závod. To znamenalo, že do posledního víkendového klání opět musel vyrážet z osmé příčky. Ani tentokrát ale neměl problém probíjet se polem, ačkoli v tomto případě ho soupeři zdrželi o něco více. V cíli se tak musel spokojit se druhou příčkou za vítězným Lionelem Montagnem. Na toho sice ztratil přes 13 sekund, v závěru ale jezdil o dvě sekundy na kolo rychlejší časy.

"Tentokrát to byl mnohem tvrdší boj. Předjet třeba Ivana Rodríguese byl boj. Pak mě docela blokoval Thomas Robineau," nechal se Calvet slyšet v cíli čtvrtého závodu.

Manažer týmu a současně Téův otec Fabien Calvet měl pro svého syna pochvalná slova: "I když letos neabsolvuje celou sezonu, znovu dokázal, že je francouzským šampionem," uvedl. "Nejdůležitější pro nás je, že v součtu všech bodů Téo Grand Prix Nogara vyhrál," dodal.

Kromě Calveta byl v Nogaru součástí startovního pole také Raphaël Sousa. I Portugalec patří mezi členy Buggyra Academy France. V celkovém pořadí si připsal dvě pátá místa, jedno čtvrté a jedno sedmé. V klasifikaci juniorů bral tři stříbrné příčky a jeden bronz. V průběžném pořadí šampionátu se nachází na čtvrtém místě absolutně.

Foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.