Víkendový přehled: Wehrlein je šampionem formule E, Razgatlioglu superbikovým králem v Mostě

MS superbiků už počtvrté v Mostě, MXGP v Lokti nad Ohří a další významné akce. To vše s sebou přinesl třetí červencový víkend. S naším víkendovým přehledem vám žádný z důležitých podniků neunikl.

Sobota 20. července

FIA F3 (Hungaroring)

Sprint

Sprint FIA F3 přinesl dvojité vítězství stáje PHM AIX. Zvítězil Nikita Bedrin před Tasanapolem Inthraphuvasakem. Dvojici doplnil na pódiu třetí Dino Beganovic z Premy.

Beganovic startoval do závodu z pole position. Hned v úvodních metrech sice podlehl Bedrinovi, držel se však na druhém místě a později se pokusil pilotovi stáje PHM AIX předjetí oplatit. Ve své snaze ale najel na trávu a musel krotit smyk. Tento moment zapříčinil jeho propad na třetí pozici.

Lídr šampionátu Gabriele Mini sice skončil čtrnáctý, v šampionátu ale stále vede s náskokem čtyř bodů. Jeho nejbližší pronásledovatel Luke Browning skončil osmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS superbiků (Most)

První závod Supersport 300

Tradičně vyrovnaný závod třístovek patřil Lorisi Venemanovi před Marcem Garcíou a Carterem Thompsonem. Poslední jmenovaný tak zažil velmi vydařenou premiéru na světové scéně. Australan v Mostě zaskakuje za Petra Svobodu, který si při nehodě v Misanu zlomil holenní a lýtkovou kost. Inigo Iglesias skončil pátý a udržel si průběžné vedení.

Filip Novotný obsadil 22. pozici, přičemž hned za ním dojel jeho týmový kolega ze stáje Jakuba Smrže Chris Clark. Na divokou kartu jedoucí Daniel Tureček bral 28. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod Superbike

Toprak Razgatlioglu a BMW letí také v Mostě. Turecký závodník na severozápadě Čech suverénně ovládl první jízdu. Na druhé pozici dorazil do cíle Danilo Petrucci a třetí skončil Andrea Iannone.

Nejbližším pronásledovatelům Razgatlioglua v průběžném pořadí se příliš nedařilo. Nicoló Bulega se sice zpočátku držel v bitvě o pódium, později se ale začal propadat a skončil až šestý. Álvaro Bautista se umístil na čtvrté pozici.

Trápení Jonathana Rey pokračuje. Šestinásobný šampion dostal během závodu penalizaci dlouhého kola za zkrácení trati v první zatáčce a byl klasifikován až jako desátý. Porazil ho mimo jiné týmový kolega Andrea Locatelli, který obsadil sedmou příčku. Před oběma závodníky tovární Yamahy dojel Remy Gardner ze satelitní stáje GRT. Australan se umístil na páté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport

Adrián Huertas pokračuje na vítězné vlně. Španělský jezdec dosáhl už na pátý triumf v řadě za sebou. Díky tomu navýšil svůj náskok v čele šampionátu.

Huertasův hlavní soupeř Yari Montella sice dlouho držel druhou pozici, v závěru se ale propadl a musel se spokojit se čtvrtým místem. Zatímco druhý nakonec skončil Valentin Debise, třetí Stefano Manzi. Trojice sváděla boj do posledního kola.

Čeští fanoušci na tribunách mohli být s výsledkem spokojeni. Ondřej Vostatek totiž obsadil 13. pozici. Díky tomu si připsal body poprvé od únorového prvního podniku na Phillip Islandu. Tam dojel v prvním závodě jako čtrnáctý. Několik kol mosteckého závodu jezdil závodník stáje PTR Triumph dokonce na 11. pozici.

Na divokou kartu startující Filip Feigl byl klasifikován jako dvacátý první.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MČR v závodech do vrchu (Pezinská Baba)

První závod

Na Pezinské Babě zvítězil v rámci MČR Václav Janík s Normou M20 FC, který dokázal zajet nejrychlejší čas při obou jízdách. Zatímco druhý skončil David Komárek s McLarenem F1 Evo 2019, třetí pozici obsadil Petr Vítek s Osellou PA 30.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformule Open (Le Castellet)

První závod

První závod zcela ovládl tým Motopark. Zvítězil Jakob Bergmeister před Leventem Reveszem a lídrem šampionátu Bradem Benavidesem. Příslušník německé stáje skončil také na čtvrté pozici. Zde byl klasifikován Fernando Barrichello.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

F2 (Hungaroring)

Sprint

Při sprintu formule 2 projel jako první cílem Richard Verschoor. Pilot Tridentu byl ale diskvalifikován, neboť bylo zjištěno, že tloušťka prkna na spodní části jeho monopostu nesplňovala minimální limit určený pravidly. Své první vítězství tak nakonec získal Kush Maini.

Zatímco jako druhý byl klasifikován Victor Martins, třetí pozici obsadil Isack Hadjar. Francouz si tak znovu upevnil průběžné vedení, neboť jeho hlavní rival Paul Aron obsadil šestou pozici.

Během závodu byl vidět mimo jiné Andrea Kimi Antonelli. Junior Mercedesu na začátku těžil z výhody měkké směsi pneumatik a brzy se ujal vedení. Později mu ale gumy začaly odcházet a postupně se propadal. Vše nakonec vyvrcholilo přezutím na tvrdou sadu. V cíli obsadil 14. pozici. Jen jedno místo za ním skončil Roman Staněk.

V závěrečných kolech závodu začalo pršet.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT World Challenge Europe (Hockenheimring)

První závod

Lucas Auer s Marem Engelem vyhráli na Hockenheimringu první sprintový závod. To pomohlo rakousko-německé dvojici do čela průběžného pořadí. Z něj sesadila Charlese Weertse s Driesem Vanthoorem, kteří byli klasifikováni jako druzí. Třetí pozici obsadili Ben Green a Konsta Lappalainen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT4 European Series (Hockenheimring)

První závod


První závod přinesl velké vítězství Berkaye Beslera a Gabrieleho Piany. Posádka stáje Borusan Otomotiv Motorsport se k triumfu propracovala až z 19. místa na startu. O svém prvenství rozhodla necelé dvě minuty před koncem, kdy Piana zdolal Marca Signorettiho. Kanaďan a jeho parťák Erik Evans, kteří startovali s vozem Ford Mustang, se tak museli spokojit se druhou pozicí. Stupně vítězů zkompletovali Lluc Ibáňez a Alexandre Papadopulos.

Gabriela Jílková a její parťačka Cindy Gudetová do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v motokrosu (Loket nad Ohří)

Kvalifikační závod MX2

Situace v MX2 se nadále dramatizuje. V kvalifikačním závodě si totiž dojel pro vítězství Lucas Coenen před Sachou Coenenem a Liamem Evertsem. Díky svému triumfu se Lucas Coenen dotáhl v průběžném pořadí na rozdíl 44 bodů ke Kayi de Wolfovi. Nizozemec během kvalifikačního závodu upadl a cílem projel jako šestý.

Čeští jezdci nebodovali. Julius Mikula skončil sedmnáctý, Martin Venhoda osmnáctý a Tomáš Pikart dvacátý druhý. Radim Kraus s Danielem Stehlíkem do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Kvalifikační závod MXGP

Tim Gajser upevňuje celkové vedení. Jezdec Hondy ovládl kvalifikační závod v Lokti před svými dvěma hlavními rivaly. Zatímco druhý skončil Jorge Prado, třetí pozici obsadil Jeffrey Herlings.

Z české trojice nikdo nebodoval. Zatímco Jakub Terešák skončil osmnáctý, Petr Polák byl klasifikován na 24. pozici, Rudolf Plch obsadil 29. místo a František Smola se umístil na 31. příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Italská F4 (Le Castellet)

První závod

Bohra před Jackem Beetonem. Třetí skončil Hiju Jamakoši.

Lídr šampionátu Freddie Slater do závodu vůbec nenastoupil. Na vině byly problémy s motorem cestou na rošt. Navzdory tomu Brit stále vede s komfortním náskokem šampionát. K dobru má 64 bodů před Jamakošim.

Český jezdec Jan Koller, který se vrátil do kokpitu stáje BVM Racing, byl klasifikován jako dvacátý šestý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Britský superbikový šampionát (Brands Hatch)

První závod

Prvnímu závodu víkendu dominoval Ryan Vickers. Na druhém místě dojel Tommy Bridewell a třetí skončil jeho týmový kolega z Honda Racing UK Andrew Irwin.

Glenn Irwin dojel do cíle jako čtvrtý. Jezdec stáje PBM Ducati sice v čele průběžného pořadí zůstal, druhý Tommy Bridewell má ale nyní na kontě stejný počet bodů jako on.


Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International GT Open (Le Castellet)

První závod

Simon Reicher a Christopher Haase dosáhli na třetí vítězství v sezoně. Druhou pozici obsadili Anthony Bartone s Fabianem Schillerem a třetí skončili Diego Menchaca a Marcos Siebert.

Dominik Baumann s Mikaeelem Pitamberem sice byli klasifikováni až jako šestí, v celkovém vedení se ovšem udrželi. Před Menchacou a Siberetem vedou o jediný bod. Haase a Reicher ztrácejí ze třetího místa pět bodů.

Libor Milota a Filip Salaquarda ze stáje ISR obsadili celkové 22. místo. Ve třídě Pro-Am brala česká dvojice 12. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule E (Londýn)

První závod

Formule E má před letošním finále nového lídra. Do čela průběžného pořadí posunulo vítězství Pascala Wehrleina. Pilot Porsche triumfoval před Mitchem Evansem a Sébastienem Buemim.

Pro Nicka Cassidyho, který startoval až jako sedmnáctý, skončil závod sedmým místem. Pilot Jaguaru si navíc během závodu poškodil řízení při souboji s Jakem Dennisem.

Před posledním podnikem vede Wehrlein o tři body před Evansem. Cassidy se propadl z prvního místa až na třetí a za pilotem Porsche zaostává o sedm bodů. Nikdo jiný už šanci na titul nemá.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 21. července

FIM EWC (Suzuka)

Závod

Honda slaví 30. triumf při osmihodinovce v Suzuce. Pro vítězství si dojeli Takumi Takahaši, Teppej Nagoe a také jezdec MotoGP Johann Zarco, který si tak spravil chuť po letošním trápení.

Karel Hanika, Niccoló Canepa a Marvin Fritz ze stáje YART dorazili do cíle na druhém místě. Díky tomu si upevnili celkové vedení. Třetí skončili Cocoro Acumi, Albert Arenas a Dan Linfoot na motocyklu Suzuki stáje Yoshimura SERT Motul.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Super Formule (Fudži)

Závod

Šo Cuboj si dojel ve Fudži pro své první vítězství po čtyřech letech. Jezdec stáje TOM´S sice startoval jako čtvrtý a v úvodu se propadl na pátou pozici, vyplatila se mu však pozdější zastávka v boxech než v případě jeho soupeřů. Na trať se po ní sice vrátil až jako čtvrtý, postupně se ale díky čerstvějším pneumatikám propracoval dopředu a zvítězil.

Na druhém místě dojel do cíle Tošiki Oju a třetí skončil Tomoki Nodžiri, který tak dokázal upevnit své celkové vedení. Ajumu Iwasa byl totiž klasifikován až jako jedenáctý a odjel s prázdnou.

Momentálně vede Nodžiri s náskokem 9,5 bodu. Jeho nejbližším pronásledovatelem se stává Šo Cuboj.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

FIA F3 (Hungaroring)

Hlavní závod

Nikola Tsolov dosáhl na své třetí letošní prvenství, poprvé však zvítězil v hlavním závodě. Bulhar o svém triumfu rozhodl už v první zatáčce, kdy se posunul do čela po souboji s týmovým kolegou Laurensem van Hoepenem a Noelem Leónem.

Van Hoepen projel cílem jako druhý a León jako třetí. Nizozemec byl ale později vyloučen za to, že jeho monopost nesplňoval minimální váhu. To znamenalo pro Leóna posun na druhé místo. Třetí nakonec skončil Leonardo Fornaroli.

Nejlepší trojice průběžného pořadí nezískala žádné body. Zatímco Gabriele Mini obsadil 11. pozici, Luke Browning skončil dvanáctý a Arvida Lindblada vyřadila kolize s Matíasem Zagazetou.

Celkově vede Mini o čtyři body před Browningem a o šest před Lindbladem. Čtvrtý Leonardo Fornaroli je pozadu jen o sedm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F2 (Hungaroring)

Hlavní závod

Na Silverstone opanoval Andrea Kimi Antonelli sprint, na Hungaroringu ovládl hlavní závod. Ital byl sice před zastávkami v boxech pátý, vyplatila se mu však sázka na tvrdou sadu pneumatik pro úvodní úsek. Díky tomu mohl zůstat na dráze déle a když 14 kol před koncem přišel výjezd zpomalovacího vozu kvůli nehodě Amauryho Cordeela, naskytla se mu vynikající šance přezout. Po restartu se bez problémů propracoval do čela.

Victor Martins zopakoval druhé místo ze sprintu. Na třetí pozici skončil Richard Verschoor, který v posledním kole předjel Gabriela Bortoleta.

Velmi nevydařený hlavní závod zažili hlavní protagonisté v boji o titul. Isack Hadjar vyrazil pozdě na startovní proceduru a musel tak začínat z boxů. Nakonec obsadil 18. místo. Jeho nejbližší pronásledovatel Paul Aron dokonce nedojel vůbec. Estonec odstoupil poté, co sestřelil Zana Maloneyho, čímž ukončil i Barbadosanovo vystoupení. Pro další závod navíc Aron dostal trest ztráty deseti míst na startovním roštu. Pět pozic obdržel za zmíněný incident s Maloneym, dalších pět pak za vytlačení Olivera Bearmana z trati. Bodový rozdíl mezi Hadjarem a Aronem činí 18 bodů.

Roman Staněk byl klasifikován na 11. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT2 European Series (Hockenheimring)

První závod

Martin Koch a Reinhard Kofler dosáhli na třetí letošní triumf. Před zastávkami v boxech se sice KTM X-Bow GT2 v rukou Kocha pohybovalo na třetí pozici, když ale usedl za volant Kofler, dostal se nejprve před Jeana-Luca Beaubeliqua a poté také před Philippeho Pretteho.

Prette se nakonec musel spokojit se druhým místem. Třetí skončili Eric de Doncker a Loris Hezemans.

Jean-Luc Beaubelique a Gilles Vannelet byli klasifikováni jako čtvrtí. Francouzská dvojice v úvodu vedla.

Na Hockenheimringu se do startovního pole série vrátil mimo jiné Štefan Rosina. Slovenský jezdec, kterého letos vídáme v seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe s týmem Mičánek Motorsport powered by Buggyra, nastoupil se Stéphanem Ratelem ve voze Audi R8 LMS stáje LP Racing. V cíli posádka obsadila páté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod

Reinhard Kofler a Martin Koch zažili dokonalý víkend. Švýcarsko-rakouská posádka ze stáje MZR Motorsportzentruem Reid kralovala při druhé jízdě stylem start-cíl. Druzí skončili Thomas Andersen se Simonem Birchem a třetí pozici obsadila posádka ve složení Jean-Luc Beaubelique a Gilles Vannelet.

Stéphane Ratel se Štefanem Rosinou dorazili do cíle na čtvrté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS superbiků (Autodrom Most)

Superpole závod Superbike


Toprak Razgatlioglu triumfoval i v superpole závodě. V úvodu se sice jezdec BMW propadl na třetí pozici za Nicola Bulegu s Álvarem Bautistou, ve druhém kole se ale před závodníky Ducati dostal zpět a vyrazil vstříc další výhře.

Nicolo Bulega sice nakonec dojel jako druhý, Álvaro Bautista ovšem klasifikován nebyl. Španěl totiž upadl v posledním kole, když útočil právě na svého parťáka Bulegu. Ten sice vycestoval do kačírku, situaci však ustál. Třetí místo "zdědil" po Bautistově odstoupení Alex Lowes.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Supersport 300

Ve třístovkách viděli čeští fanoušci bitvu mezi Lorisem Venemanem a Inigem Iglesiasem. Jako první sice projel cílem s náskokem pouhých devíti tisícin Iglesias, Španěl byl ale odsunut o jednu pozici dozadu kvůli nezodpovědné jízdě. Veneman se tak mohl radovat ze druhé výhry během jednoho víkendu.

Stupně vítězů zkompletoval Aldi Mahendra. Indonésan dojel třetí navzdory startu ze zadních pozic kvůli porušení pravidel ohledně tlaku v pneumatikách.

Filip Novotný obsadil 17. pozici a na své první body nadále čeká. Daniel Tureček do cíle nedojel. Novotného týmový kolega ze stáje Jakuba Smrže Chris Clark se umístil jako osmnáctý.

Iglesias nadále vede průběžné pořadí. Před Mahendrou má náskok 19 bodů. Třetí Veneman ztrácí na čelo 23 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Superbike

Toprak Razgatlioglu zažil už třetí víkend v řadě za sebou, při kterém vyhrál všechny závody. Turek v barvách BMW kraloval i v poslední jízdě. Zpočátku ho sice překonal Nicoló Bulega, v pátém kole se ale Razgatlioglu ujal vedení a své snažení opět dotáhl do vítězného konce.

Nicoló Bulega obsadil i v tomto případě druhé místo. Třetí skončil Andrea Locatelli.

V úvodních kolech se na špici pohybovala dvě BMW. Na třetí pozici totiž kroužil Michael van der Mark. Nizozemec nakonec projel cílem jako pátý. Kromě nejlepší trojice ho zdolal také Remy Gardner.

Pro Álvara Bautistu skončil nezdarem také poslední závod víkendu. Dvojnásobný mistr světa šel k zemi poté, co v první zatáčce kolidoval s Danilem Petruccim. Také pro Itala tímto incidentem závod skončil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Adrián Huertas dál kráčí za titulem. V neděli získal už šestou výhru v řadě za sebou. Zatímco druhý skončil Stefano Manzi, třetí pozici obsadil Yari Montella.

Montella původně projel cílem jako čtvrtý, Valentin Debise, který dojel před ním, byl ale penalizován ztrátou jednoho místa za zkrácení trati v úvodní zatáčce. Francouzův souboj s Montellou byl velmi dramatický až do závěrečných metrů. Montella dokonce kolidoval se zadní částí Debisova motocyklu a vycestoval na trávu. Situaci však ustál.

Ondřej Vostatek zaznamenal další body. Jezdec stáje PTR Triumph si oproti sobotě o jedno místo polepšil a dojel dvanáctý. Dlouho měl dokonce nakročeno i k umístění v nejlepší desítce. Na divokou kartu startující Filip Feigl obsadil 20. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Italská F4 (Le Castellet)

Druhý závod

Freddie Slater se vrátil do své obvyklé formy. První závod sice kvůli problémům s motorem vynechal, v tom druhém už ale vybojoval triumf. Druhý skončil Akšaj Bohra, který v úvodu vedl. Třetí dojel Jack Beeton. Jan Koller obsadil 25. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

Závěrečným závodem v Le Castellet zamávalo počasí. Jelo se na osychající trati. Zpočátku sice fungovaly lépe mokré pneumatiky, brzy ale trať oschla natolik, že se přezouvalo na suché gumy.

Pro vítězství si nakonec dojel Kean Nakamura Berta před Gustavem Jonssonem. Dvojice se přetahovala o první místo ještě v posledním kole a Nakamura Berta nakonec zvítězil rozdílem pouhých 870 tisícin. Oba se dostali dopředu díky tomu, že startovali na suchých gumách. Třetí skončil Tomass Stolcermanis.

Lídr šampionátu Freddie Slater sice zpočátku vedl, byl však jedním z jezdců, kteří odstartovali na mokrých pneumatikách a museli v průběhu závodu stavět. Kvůli tomu nakonec dojel až jako dvacátý první. Ze svého náskoku ale nic neztratil. Stejně jako on totiž přezouval mimo jiné i jeho hlavní pronásledovatel Hiju Jamakoši, který byl klasifikován jako dvacátý druhý. Celkový rozestup mezi dvojicí činí 86 bodů.

Jan Koller byl klasifikován na 16. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT4 European Series (Hockenheimring)

Druhý závod

Neděle patřila vozu Alpine. Na nejvyšší stupeň vítězů se probojovalo francouzské duo ve složení Nelson Panciatici a Antoine Leclerc.

Posádka stáje Code Racing Development se přetahovala o vítězství především s Marcem Signorettim a Erikem Evansem. Ti startovali s vozem Ford Mustang a před zastávkami v boxech se díky Signorettimu nacházeli dokonce na čele. Při návštěvě mechaniků ale posádce nepomohlo zdržení. Panciatici navíc stavěl dříve, což se mu vyplatilo.

Sobotní vítězové Berkay Besler a Gabriele Piana se museli spokojit se třetí pozicí.

Gabriela Jílková a Cindy Gudetová nedojeli ani tentokrát do cíle. Dvojici vyřadila kolize.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Supercup (Hungaroring)

Závod

Dominance Larryho ten Voordeho v Porsche Supercupu skončila. Pátý závod sezony totiž ovládl Harry King. Brit kraloval na Hungaroringu stylem start-cíl. Zatímco druhou pozici obsadil Marvin Klein, třetí místo vybojoval Kas Haverkort. Pro posledního jmenovaného se jednalo o první pódiový výsledek v šampionátu.

Pro Larryho ten Voordeho nebylo maďarské vystoupení snadné. Po nepovedené kvalifikaci totiž začínal až jako jedenáctý a v závodě se propracoval pouze na sedmou příčku. Stále ale zůstává lídrem šampionátu. Před Harrym Kingem má náskok deseti bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformule Open (Le Castellet)

Druhý závod

Celkový lídr Brad Benavides si připsal další triumf. Američan se nejlépe ze všech vypořádal s náročnými podmínkami. Během závodu totiž pršelo. Jako druhý dojel do cíle Levente Revesz. Třetí skončil Francesco Simonazzi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Třetí závod

Levente Revesz dosáhl stylem start-cíl na první vítězství v sezoně. Brad Benavides dojel druhý a Fernando Barrichello se umístil na třetí pozici.

Benavides sice nevyhrál, opět ale porazil Francesca Simonazziho. Ital obsadil kvůli problémům s motorem až čtvrté místo a jeho ztráta v průběžném pořadí narostla až na 101 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MČR v závodech do vrchu (Pezinská Baba)

Druhý závod

Václav Janík zopakoval nedělní vítězství a stal se absolutním mistrem republiky. Druhý skončil David Komárek a třetí Jiří Špalek.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v sajdkárkrosu (Strassbessenbach)

První závod

Pro vítězství si dojeli Tim a Sem Leferinkovi. Sem v cíli dokonce zkolaboval vyčerpáním. Na druhém místě dojeli Marvin Vanluchene s Glennem Janssensem. Třetí skončili Killian a Evan Prunierovi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Druhá jízda patřila Koenu Hermansovi a Benu van den Bogaartovi. Druhé místo zopakovali Marvin Vanluchene a Glenn Janssens. Třetí skončili Brett Wilkinson a Joe Millard.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Britský superbikový šampionát (Brands Hatch)

Druhý závod


Ryan Vickers dominoval i při druhém závodě víkendu. Druhý dojel Tommy Bridewell a třetí Kyle Ryde.

Bridewell si díky druhému místu vybojoval šestnáctibodový náskok na čele průběžného pořadí. Jeho hlavní soupeř Glenn Irwin totiž boural již v prvním kole.

Závod byl přerušen červenou vlajkou. Na vině byla nehoda Luka Hedgera, který si poranil předloktí a měkké tkáně krku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Třetí závod


Ryan Vickers neměl konkurenci ani ve třetím závodě. Druhý skončil Christian Iddon a třetí Kyle Ryde.

Tommy Bridewell sice obsadil čtvrtou příčku, své průběžné vedení ale opět navýšil. Nyní vede s náskokem 19 bodů před Glennem Irwinem. Ten dokončil závěrečný závod jako šestý. Po nehodě ve druhé jízdě mu přitom patřilo 23. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v motokrosu (Loket nad Ohří)

První závod MX2


První závod vyhrál Lucas Coenen. Druhý dojel Simon Laengenfelder a třetí lídr šampionátu Kay de Wolf.

Úvodu kraloval Sacha Coenen. Belgičana ale brzy předjel jeho bratr Lucas. Sacha navíc později havaroval a do cíle nedojel. Ke stupňům vítězů měl nakročeno také Liam Everts, také jeho ale zdržela havárie. Nakonec obsadil páté místo.

Z českých jezdců si dojel pro body Martin Venhoda, který byl klasifikován jako dvanáctý. Daniel Stehlík obsadil 23. místo. Julius Mikula, Tomáš Pikart a Radim Kraus do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


První závod MXGP

Úvodní jízda MXGP patřila Jeffreymu Herlingsovi. Druhý skončil Jorge Prado a třetí Tim Gajser. Jakub Terešák obsadil 21. místo. Petr Polák skončil dvacátý pátý, Rudolf Plch dvacátý sedmý a František Smola třicátý první.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhý závod MX2

Druhý závod plný soubojů vyhrál Kay de Wolf. Stříbrnou pozici bral Simon Laengenfelder a třetí skončil Liam Everts. Lucas Coenen se tentokrát musel spokojit se čtvrtou pozicí. Belgičana potkal jeden pád.

Z Čechů opět bodoval pouze Martin Venhoda, který tentokrát bral 15. pozici. Daniel Stehlík skončil 21. a Radim Kraus dvacátý třetí. Tomáš Pikart nedojel, přičemž Julius Mikula do druhé jízdy vůbec nenastoupil.

Vítězem podniku se stal Kay de Wolf před Simonem Laengenfelderem a Lucasem Coenenem. Celkově vede De Wolf o 46 bodů před Lucasem Coenenem. Třetí Simon Laengenfelder ztrácí 66 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod MXGP


Druhá jízda skončila triumfem Tima Gajsera. Jorge Prado skončil druhý. Třetí dojel Calvin Vlaanderen.

Vítěz prvního závodu Jeffrey Herlings se na začátku závodu připletl do kolize a upadl. Nakonec sice projel cílem jako čtvrtý, celkové vítězství ale ztratil. První místo nakonec obsadil Gajser před Pradem. Herlings se propadl na třetí pozici.

V průběžném pořadí vede Gajser s náskokem 36 bodů před Pradem. Třetí Jeffrey Herlings zaostává o 55 bodů.

Závěrečná jízda skončila bodovaným výsledkem i pro české barvy. Jakub Terešák skončil osmnáctý a Petr Polák devatenáctý. Rudolf Plch obsadil 28. pozici a František Smola se umístil na 30. příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

WRC (Lotyšská rallye)

Pátý start, třetí vítězství. Kalle Rovanperä dominoval při premiéře WRC v Lotyšsku. Fin porazil téměř o 40 sekund týmového kolegu Sébastiena Ogiera. Na stupně vítězů se dostal také třetí Ott Tänak.

O bronzovém výsledku rozhodl Tänak až na závěrečné rychlostní zkoušce. Pomohly mu technické problémy domácího Martinse Seskse. Lotyš, který startoval v elitní kategorii WRC teprve podruhé, měl s nehybridním Fordem Puma nakročeno k pódiovému výsledku. Technické problémy v závěrečném dějství ho ale odsunuly až na sedmou příčku.

Lídr šampionátu Thierry Neuville doplatil na to, že musel v úvodu soutěže čistit trať. V cíli obsadil až osmé místo. Celkově sice stále vede, jeho týmový kolega Ott Tänak se k němu ovšem přiblížil na rozdíl osmi bodů. Třetí je s třináctibodovým mankem Elfyn Evans, který dojel v Lotyšsku pátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International GT Open (Le Castellet)

Druhý závod

V nedělním deštivém závodě, který začínal za zpomalovacím vozem a rovněž byl přerušen červenou vlajkou kvůli špatným povětrnostním podmínkám, si dojeli pro vítězství Vincent Abril a Nicola Marinangeli. Posádka stáje Spirit of Race se dostala do čela až v posledním kole, kdy Abril předjel Simona Reichera.

Sobotní vítězové Simon Reicher a Christopher Haase obsadili druhé místo. Na stupně vítězů se vešli také bronzoví Alessio Deledda a Jordan Pepper.

Druhý závod se konal bez české účasti. Posádka stáje ISR ve složení Filip Salaquarda a Libor Milota totiž nenastoupila po havárii v kvalifikaci, kterou způsobily problémy s brzdami.

Christopher Haase a Simon Reicher opouštějí Francii jako noví lídři průběžného pořadí. Dvojice má tříbodový náskok před druhým Alessiem Deleddou. Dominik Baumann a Mikaeel Pitamber, kteří byli klasifikováni jako devátí, se propadli na celkovou třetí pozici. Na lídry ztrácejí pět bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT World Challenge Europe (Hockenheimring)

Druhý závod

Ben Green a Konsta Lappalainen vybojovali první vítězství pro stáj Emil Frey Racing po třech letech. Charles Weerts s Driesem Vanthoorem dojeli jako druzí a Lucas Auer s Marem Engelem byli klasifikováni na třetím místě.

Zpočátku směřovali za vítězstvím Luca Engslter a Max Hofer. Engstler kroužil po trati s Lamborghini Huracán jako první. Při zastávkách v boxech ale došlo k problému s výměnou levého předního kola, což znamenalo pro posádku časovou ztrátu. Nakonec obsadila 13. příčku.

Weerts s Vanthoorem se díky druhému místu vrátili zpět na špici průběžného pořadí. Auer s Engelem jsou pozadu o dva body.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v autokrosu (Saint-Georges de Montaigu)

Ve Francii si rozdělili vítězství Zdeněk Antony (SuperBuggy), Arnošt Florián (Buggy1600), Nathan Ottink (JuniorBuggy), David Meat (CrossCar) a Daniel Gayoso Vazquez (Junior CrossCar). Z Čechů si odvezli domů trofeje také Radek Jordák (2. v SuperBuggy), Jakub Novotný (3. v Buggy1600) a Eliška Pytlounová (2. v JuniorBuggy).

Zdeněk Antony se díky svému vítězství posunul do čela průběžného pořadí třídy SuperBuggy. Z prvního místa sesadil Petra Nikodéma, který momentálně zaostává o 11 bodů. Arnošt Florián nově vede v Buggy1600. V ostatních kategoriích se nacházejí na čele Nathan Ottink (JuniorBuggy), David Meat (CrossCar) a Daniel Gayoso Vazquez (Junior CrossCar).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

F1 (Hungaroring)

Závod

 

Formule 1 má nového vítěze. Stal se jím Oscar Piastri. Australan se dostal do čela již v úvodu. Během druhých zastávek sice ztratil vedení ve prospěch týmového kolegy Landa Norrise, v závěru závodu ho ale Brit opět pustil dopředu. Stalo se tak na základě týmové režie.

Za dvojicí McLarenů dorazil do cíle Lewis Hamilton, který obsadil třetí pozici. Se sedminásobným šampionem svedl velkou bitvu Max Verstappen. Mezi dvojicí dokonce došlo ke kontaktu, po kterém Nizozemec vycestoval z dráhy. Nakonec se propadl i za Charlese Leclerca a skončil až pátý.

Navzdory pátému místu zůstává Verstappen v čele průběžného pořadí. Před Norrisem má náskok 76 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

TCR World Tour (Interlagos)

První závod

Esteban Guerrieri dosáhl na své první vítězství v sezoně. Argentinec se protáhl se svou Hondou Civic do čela hned po startu, kdy pokořil z pole position startujícího Santiaga Urrutiu. V cíli ho porazil rozdílem deseti sekund. Třetí skončil Marco Butti.

Vedoucí jezdec průběžného pořadí Norbert Michelisz sice projel cílem jako šestý, na čele šampionátu ale zůstává. Esteban Guerrieri se k němu každopádně dotáhl na rozdíl pěti bodů. Třetí Yann Ehrlacher, který byl klasifikován jako čtvrtý, je pozadu s desetibodovým mankem.

Premiéra Nélsona Piqueta mladšího s vozem specifikace TCR skončila jedenáctým místem. V rámci hodnocení seriálů TCR South America a TCR Brazil se dostal na pódium. Obsadil druhou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Norbert Michelisz navýšil celkové vedení. Maďar vedl po startu z pole position celý závod a dosáhl na vítězství. Dlouho se však musel bránit před Ma Qingem Huou. V závěru ale čínskému jezdci odešly pneumatiky a začal se propadat.

Jako druhý projel cílem Thed Björk. Třetí místo si na trati sice vybojoval Santiago Urrutia, uruguajský závodník ale dostal v cíli pětisekundový trest za překračování traťových limitů. To pro něj znamenalo pád na pátou pozici. Ma Qing Hua si nakonec připsal bronz.

Esteban Guerrieri zaznamenal po vyhraném prvním závodě čtvrtou pozici. V průběžném pořadí se momentálně nachází o 15 bodů za Micheliszem.

Yann Ehrlacher tentokrát neskóroval. Francouz měl v úvodu incident s Néstorem Girolamim a Raphaelem Reisem, který odnesl poškozeným zavěšením. Po opravách se sice vrátil do akce, obsadil však až 20. místo se ztrátou tří kol. V průběžném pořadí se propadl na čtvrtou pozici za Björka.

Néstor Girolami odskákal zmíněnou strkanici defektem pneumatiky. I přes návštěvu boxů ale obsadil 11. pozici. Nélson Piquet mladší v tomto případě nedojel, přesto byl klasifikován jako devatenáctý se ztrátou dvou kol.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule E (Londýn)

Druhý závod

Pascal Wehrlein to dokázal. Pilot Porsche dorazil při závěrečném závodě sezony do cíle jako druhý za vítězným Oliverem Rowlandem a stal se tak novým šampionem formule E. Třetí skončil Mitch Evans, který celkově obsadil druhé místo.

Evans mohl před závodem pomýšlet na titul a dlouho sváděl s Wehrleinem souboj, nakonec ho však zdržela neúspěšná aktivace útočného módu.

Třetí kandidát na titul Nick Cassidy v úvodu dlouho vedl. Pak ale přišla kolize s Antóniem Félix da Costou, defekt pneumatiky a později dokonce odstoupení.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (Toronto)

Závod

Colton Herta dosáhlana své první vítězství po dvou letech. Jezdec stáje Andretti Global neměl v ulicích Toronta konkurenci. První skončil nejenom ve všech volných trénincích, ale také v kvalifikaci, warm-upu a nakonec v samotném závodě.

Za Američanem skončil na druhé pozici jeho týmový kolega Kyle Kirkwood. Na stupně vítězů se dostal rovněž veterán Scott Dixon, který dosáhl na bronzový výsledek.

Álex Palou sice zahajoval závod až z 18. pozice, i tak ale mohl být v cíli spokojen. Kromě toho, že dojel jako čtvrtý, těžil také z potíží favoritů. Jeho nejbližší pronásledovatel Will Power sestřelil svého týmového kolegu Scotta McLaughlina. Za to byl Australan penalizován a nakonec obsadil až 12. pozici. Jeho ztráta v průběžném pořadí narostla na 49 bodů. McLaughlin po incidentu odstoupil.

Z jezdců stáje Penske měl smůlu také Josef Newgarden. Tomu jeden ze soupeřů prořízl pneumatiku. Musel tak neplánovaně do boxů a skončil až jedenáctý.

Do cíle nedojel například ani Patricio O´Ward. Jezdec McLarenu se roztočil a skončil zadní částí monopostu ve zdi. Vzápětí do předku jeho vozu narazili Pietro Fittipaldi, Santino Ferrucci a Nolan Siegel. Tento hromadný incident způsobil vyvěšení červených vlajek.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Indianapolis)

Závod


Kyle Larson se vrátil do Victory Lane. Jezdec stáje Hendrick Motorsports dosáhl na čtvrtý triumf v sezoně. Zatímco druhé místo obsadil Tyler Reddick, třetí skončil úřadující šampion Ryan Blaney.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Porsche Motorsport

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.