Zariskovat v kvalifikaci, zklidnit se v závodě. RTR projects jede do Zandvoortu s plánem na větší bodový příděl

Navázat na progres z prvních dvou podniků ADAC GT4 Germany bude chtít dvojice Matěj Pavlíček a Josef Knopp a tým RTR projects. Třetí podnik sezony se jede na Zandvoortu. Oba jezdci věří, že jejich KTM X-Bow GT4 by mohlo být na trati, která před loňskou sezonou prošla výraznou modifikací, rychlé.

Po zisku premiérových bodů na Red Bull Ringu vstupuje český tým s dvojicí mladých závodníků do závodního víkendu s optimismem. Cílem je posunout se pořadím opět o něco výš. A vyvarovat se chyb, které je stály už v Rakousku cenné příčky.

"Pozitivní je, že víkend po víkendu se výsledkově posouváme a daří se nám plnit, co jsme si předsevzali. Cílem je tento progres zopakovat i tento víkend. Naším úkolem je zklidnit se v závodech, jezdit konzistentně a nechybovat. Důležité je vyhnout se penalizacím, které nás na Red Bull Ringu stály umístění v nejlepší desítce. V kvalifikaci naopak musíme umět zariskovat a zajet jedno dokonalé kolo. To jsou naše rezervy, ale progres je vidět," nastínil majitel týmu Tomáš Miniberger.

Pro oba jezdce bude závodní víkend na Zandvoortu premiérový, zatím zde nikdy nezávodili.

„Bude zde hodně důležité brzdění z velkých rychlostí, také jsou zde ostré zatáčky. S tím KTM opravdu nemá problém. Rychlejších zatáček, kde naopak na konkurenci ztrácíme, v Zandvoortu moc není. Takže věřím, že bychom mohli být rychlí,” odhaduje Josef Knopp, který zná nizozemskou trať z dvoudenního testování s F4.

Testy s KTM na Zandvoortu musel vynechat kvůli školním povinnostem, před dvěma týdny si tak trať s KTM vyzkoušel jen Matěj Pavlíček. Ten počítá s tím, že nejdůležitější bude zvládnout dobře obě kvalifikace: "Na ně se musíme maximálně soustředit. Na takovéto trati je v závodě velmi obtížné předjíždět, o to bude kvalifikace důležitější," nastínil.

Právě na kvalifikacích je vidět, jak vyrovnané startovní pole v ADAC GT4 Germany je. Například ve druhé kvalifikaci na Red Bull Ringu se do jedné vteřiny vměstnalo jedenadvacet aut. Včetně Pavlíčkova a Knoppova KTM. „Taková konkurence vytváří obrovský tlak na celý tým a hlavně na jezdce. Do závodu ale jdeme s tím, že chceme být zase o něco výš,“ říká Tomáš Miniberger.

Závodní víkend v Zandvoortu navíc může zdramatizovat i počasí. Předpověď totiž počítá se zataženou oblohou a přeháňkami. „Vypořádat se s proměnlivými podmínkami, které se dají čekat, bude další velký úkol,“ naznačuje Matěj Pavlíček. A Knopp pak upozorňuje i na to, že KTM si veze hendikep v podobě výrazného BoP.

Na jezdce tradičně čekají dva závody. Jeden se uskuteční v sobotu a druhý v neděli. Oběma budou předcházet kvalifikace. Zatímco v sobotu se bude závodit od 17:25 hodin, v neděli se startovní pole vydá na trať v 11:00.

Foto: Gruppe C

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.