Krásné počasí, nové auto i Pekař za volantem. U EXPRES AUTO začali s přípravou

U stáje EXPRES AUTO mají za sebou první testovací den před novou sezonou TCR Eastern Europe. Petr Čížek a Vít Smejkal se poprvé po zimní přestávce posadili za volant na mosteckém autodromu. Pár kol odjel s týmem i zkušený Tomáš Pekař.

"Zimní přestávka byla dlouhá a už jsme chtěli vyjet co nejdříve na trať. Cílem bylo osahat si jak repasované, tak nové auto, vše překontrolovat a připravit se na další test," řká Vít Smejkal, který ve spolupráci s Petrem Čížkem řídí celý tým.

U Čížka se páteční jízdy nesly ve znamení premiéry. Mostecký jezdec sice na trať vyjel tradičně s vozem Cupra Leon Competición zbarveným v černo-červeném designu, přesto ale nešlo o stejné auto jako v předchozích čtyřech sezonách. Na trati se totiž objevil s novým speciálem, do kterého v letošním ročníku přesedne.

"Nové auto je sice pevnější, jinak ale žádné větší odlišnosti nepozorujete. Doufáme ale, že s ním budeme rychlejší," podělil se Čížek o první dojmy z vozu, který se od svého předchůdce odlišuje především faceliftem.

Celkově byl třetí nejlepší jezdec sezony 2022 s průběhem dne spokojen: "Jsme rádi, že jsme mohli jezdit celý den. To nám umožnilo slunečné počasí, přestože teplota nebyla nejvyšší. Vše proběhlo bez problémů. Auto fungovalo a vše, co jsme si chtěli odzkoušet, jsme vyzkoušeli," dodává Čížek.

Spokojenost panovala také u Víta Smejkala, jehož Cupra prošla přes zimu celkovou repasí: "Vše fungovalo, jak mělo. Ráno sice bylo chladno a hodně to klouzalo, odpoledne už ale svítilo slunce a teplota šla nahoru, což nám umožnilo absolvovat i nějaká ostrá kola," pochvaloval si.

Dárek pro Pekaře

Petr Čížek a Vít Smejkal nebyli jedinými jezdci, kteří se v barvách EXPRES AUTO při pátečním testu ukázali. Svezl se také zkušený Tomáš Pekař. Úspěšný závodník v kategorii Clio Cup, který v Mostě testoval se svým vlastním týmem Carpek Service, usedl na pět kol do Čížkova vozu. Mostecký jezdec mu svezení věnoval jako dárek k nedávným 40. narozeninám.

"Svézt se s vozem TCR je vždy příjemné, takže jsem do něj po delší době opět rád usedl. Děkuji Petrovi za hezký dárek," uvedl Pekař, který se v roce 2021 stal v TCR Eastern Europe vicemistrem.

EXPRES AUTO má v plánu testovat i na začátku dubna, kdy by se tým chtěl vydat na Masarykův okruh do Brna. Nová sezona TCR Eastern Europe pak začne o víkendu 27.-28. dubna na maďarském Balaton Parku. Následovat budou závody na Red Bull Ringu (18.-19. května), Slovakia Ringu (8.-9. června), v Mostě (3.-4. srpna), Brně (7.-8. září) a na Salzburgringu (21.-22. září).

Loňská sezona byla pro EXPRES AUTO v TCR Eastern Europe premiérovou. Tým byl vidět především díky Petru Čížkovi, který bodoval v 10 z 12 závodů a při úvodní jízdě na domácí půdě v Mostě zazářil druhým místem. V konečném pořadí jezdců obsadil deváté místo. V týmovém hodnocení skončila stáj sedmá.

Foto: Pavel Čejka, EXPRES AUTO

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.