Tři závody, tři pódia: tým Jiřího Mičánka odstartoval do středoevropské okruhové sezony vítězně

Poslední díl do skládačky úspěšného zahájení sezony týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra je na svém místě. Pohár za první místo veze tým po závodech Lamborghini Super Trofeo Europe a závodech do vrchu i z prvního podniku středoevropského okruhového mistrovství. Jakub Knoll s Josefem Zárubou ovládli vytrvalostní závod, Libor Dvořáček byl ve sprintech třetí.

„Co víc můžeme od začátku sezony chtít než zvítězit na všech akcích, na které jedeme,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr. Ten na novém okruhu Balaton Park dovedl k vítězství v kategorii GTC dvojici Knoll-Záruba, celkově byla posádka čtvrtá. Libor Dvořáček v druhém závodu bojoval o druhé místo, po jezdecké chybě nakonec dojel třetí.

Jakub Knoll se za volant týmového Lamborghini Huracán ST EVO2 vrátil po čtyřleté pauze, sžívat se tak musel s výkonnějším vozem i s novým okruhem. „Necítil jsem se tak jistý, jak jsem čekal, ale díky Pepovi jsem dostal nějakou referenci, se kterou jsem mohl pracovat a kterou budu moct využít i v dalším závodě,“ hodnotí závodní víkend pilot. Do sobotního hodinového závodu odstartoval ze čtvrté pozice, o kterou v závěru stintu přišel. Zárubovi se pak podařilo na čtvrtou pozici vrátit a dotíral i na Miro Konopku v Huracánu GT3. „Věděl jsem, že šanci dostat se před něj mám, jen když udělá chybu. Ale to se u takhle zkušeného pilota neděje,“ konstatuje Záruba. Závod tak dvojice dokončila na čtvrtém místě, ve třídě GTC zvítězila. „Nemám nejlepší pocit ze svého výkonu, jinak ale víkend hodnotím pozitivně jak z pohledu výsledku, tak fungování auta,“ uzavírá Knoll.

Z poháru se radoval i Libor Dvořáček, který do ESET Cup přešel po pěti sezonách v Lamborghini Super Trofeo Europe. I jeho čekalo sžívání s novou tratí. „První závod jsem se spíš rozjížděl, ve druhém jsem měl už mnohem lepší pocit. Po startu jsem se dostal za Konopku a Dennise Waszka, který v naší třídě jel na prvním místě. Postupně se mi dařilo vypracovat odstup na třetího, pak jsem ale udělal chybu a dostal hodiny,“ popisuje Dvořáček. I druhý závod tak dokončil na třetím místě.

Jiří Mičánek vyzdvihuje jak výsledky svých jezdců, tak i celý tým. „Jeli jsme na úplně nový okruh a s novou sestavou jezdců. Povedlo se nám velmi rychle posbírat potřebná data a v závodě jsme předvedli velmi dobrý výkon, díky kterému vezeme tři poháry,“ uzavírá Mičánek.

Týmové barvy Mičánek Motorsport powered by Buggyra se mihly i v doplňkovém závodě Twingo Cup, kde si „pro zábavu“ zazávodili Broněk Formánek, Tomáš Mičánek, Štefan Rosina a Josef Záruba, které doplnili další špičkoví piloti – bratři Sládečkové a Dennis Waszek. Z jejich soubojů byla skvělá podívaná pro diváky, nejlepší výsledek nakonec na neznámé trati a s neznámým autem o výkonu pouze 78 koní zajel Samuel Sládečka, který byl v neděli třetí. Tomáš Mičánek pak v sobotu dojel na čtvrtém místě. „Musím říct, že nejhorší z celého víkendu bylo přesednout z Twinga do Huracánu, se kterým jsem jel o minutu rychleji,“ uzavírá se smíchem Josef Záruba.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.