Víkendový přehled: Power poprvé po dvou letech vítězem v IndyCar, Larsonův třetí triumf v NASCAR

Ani během druhého červnového víkendu nebyla nouze o významné motoristické podniky. Všechny jste mohli sledovat spolu s námi ve víkendovém přehledu.

Pátek 7. června

MS v dálkových rallye (Desafio Ruta 40)

 

V autech zvítězil Jazíd al-Rajhí. Zatímco druhou pozici obsadil Násir al-Attíja a udržel tak celkové vedení, třetí skončil Sebastian Halpern. V klasifikaci Challenger byl nejlepší Rokas Baciuška a v SSV Ricardo Ramilo.

Motokrám vládla Honda. Japonská značka obsadila kompletní stupně vítězů. Zatímco první skončil Ricky Brabec, za Američanem následovali Tosha Schareina a Adrien van Beveren. V čele šampionátu ale stále zůstává Ross Branch. Jezdec značky Hero sice skončil pátý, na Rickyho Brabeca má ale pořád k dobru devět bodů.

Ve čtyřkolkách byl nejlepší Manuel Andújar. Argentinec svým výkonem definitivně zpečetil zisk titulu.

Radovat se mohl také Jiří Brož. Český reprezentant byl klasifikován jako třetí v hodnocení Rally2.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Sobota 8. června

ESET Cup (Slovakia Ring)

První závod F4 CEZ

Oscar Wurz se konečně dočkal. Lídr šampionátu dosáhl při úvodní jízdě na Slovakia Ringu svého premiérového vítězství, čímž jen posílil svou celkovou vedoucí pozici. Zatímco jako druhý projel cílem Kirill Kuckov, třetí skončil Jonathan Correrella.

Z Čechů dopadl nejlépe Max Karhan. Pilot stáje Jenzer projel cílem jako čtvrtý, do posledních metrů ale dotíral na Correrellu. Bodovali také sedmý Miroslav Mikeš s osmou Michelle Jandovou. Bod za desáté místo si připsal rovněž Teodor Borenstein. Ten ale do cíle nedojel poté, co v závěru kolidoval s Gabrielem Holguinem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Clio Cup Bohemia

V Clio Cupu Bohemia se zařadilo mezi letošní vítěze čtvrté jméno. Úvodní slovenskou jízdu totiž vyhrál Nik Stefančič. Slovinec sváděl až do závěrečných metrů souboj s Julianem Smiechowskim. Polák startující za český tým Janík Motorsport vyhrál kvalifikaci a v závodě pak dlouho vedl. Nakonec se ale musel spokojit se druhým místem, které navzdory ztracenému vítězství představuje jeho nejlepší výsledek v sezoně. Třetí skončil Bartlomiej Mirecki. Polák se k bronzovému výsledku dostal po pětisekundové penalizaci pro Filipa Kuncera.

Více než složitě začíná víkend pro českou stáj Carpek Service. Z jezdců mělnického týmu projel cílem pouze David Dziwok. Ten původně obsadil šestou pozici, později ho ale pětisekundová penalizace srazila osmou příčku. Zatímco Filip Bartoš skončil v závěru v kačírku, Tomáš Pekař musel svou účast odpískat poté, co si zlomil klíční kost. Dziwok sice zažil dosud nejhorší závod v sezoně, i šesté místo mu ale stačilo k tomu, aby přeskočil Pekaře v průběžném pořadí. Před českého jezdce se dostal i Bartlomiej Mirecki.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod GT sprint

Úvodní sprint na Slovakia Ringu se odehrával v režii domácího matadora Mira Konopky a Ligieru LMP3. V úvodních metrech se sice před závodníka stáje ARC Bratislava dostal Reihard Kofler s KTM X-Bow GT2, ve druhém kole se ale Konopka vrátil na první místo a poté už ho nikdo neohrožoval. Byl jasně nejrychlejším vozem na dráze a neustále navyšoval svůj náskok, což ho dovedlo k vítězství.

Reinhard Kofler sice skončil na celkové druhé pozici, kromě třídy GTX ale naprosto ovládl celkovou klasifikaci GT vozů. V královské kategorii GT3 byl nejlepší Adam Konopka, který si tak upevnil celkové vedení. V úvodu se před něj na chvíli dostal Antal Zsigo, Konopka mladší byl ale schopen předjetí velmi rychle oplatit.

Už pátý letošní triumf ve třídě GTC bere Dennis Waszek. Pilot stáje GT2 Motorsport projel cílem na celkové páté pozici, a to i přesto, že do závodu startoval jako poslední osmnáctý. V GTC1 byl nejlepší Hubert Darmetko a v GT4 Rudolf Beňo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod TCR Eastern Europe

Maťo Homola zůstává domácím králem. Ani při svém pátém startu na Slovakia Ringu v rámci TCR Eastern Europe nenašel jezdec stáje Janík Motorsport přemožitele a třetím letošním triumfem upevnil celkové vedení. Jeho největší soupeř v šampionátu Attila Bucsi, který se tento víkend pere se čtyřicetikilovým závažím, skončil druhý. O největší překvapení závodu se postaral Jiří Zbožínek, který svůj třetí víkend na scéně závodů TCR zahájil bronzovým výsledkem.

Z Čechů bodovali rovněž čtvrtý Martin Kadlečík, šestý Petr Čížek, sedmý Vít Smejkal a devátý Radim Adámek. Adam Kout dlouho směřoval za dalším stříbrným výsledkem. Ve druhé polovině závodu ho ale vyřadila technická závada.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Vytrvalostní závod

Antal Zsigo a Max Hesse dosáhli na vítězství celkově i ve třídě GT3. Druzí dojeli Miro Konopka se Zdenkem Mikuláškem a na stupně vítězů se dostal také Adam Konopka. Ten nyní startoval se svým Lamborghini Huracán v rámci třídy GTX.

Reinhard Kofler a Tomáš Miniberger byli s novým KTM X-Bow GT2 zpočátku zapojeni do boje o vítězství a Rakušan kroužil před zastávkami na čele. Po zastávkách v boxech se dvojice propadla a nakonec byla klasifikována na celkové čtvrté pozici. V rámci GTX to stačilo na druhé místo.

Hubert Darmetko s Mateuszem Lisowskim byli nejlepší v GTC1. Rudolf Beňo vyhrál třídu GT4.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

FIM EWC (Spa-Francorchamps)

Závod

Karel Hanika oslavil první letošní vytrvalostní vítězství. Jezdec stáje YART Yamaha dosáhl na triumf při osmihodinovce ve Spa-Francorchamps spolu se svými parťáky Niccolem Canepou a Marvinem Fritzem.

Druhou pozici obsadili Gregg Black, Etienne Masson a Dan Linfoot na motocyklu Suzuki stáje Yoshimura SERT Motul. Hugo Clere, Randy Krummenacher a Corentin Perolari se umístili na třetím místě.

Black, Masson a Linfoot stále vedou díky výhře v Le Mans průběžné pořadí. Canepa, Fritz a Hanika ovšem ztrácejí už jen jeden bod.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME tahačů (Slovakia Ring)

První závod

Dominance Norberta Kisse v ME tahačů pokračuje i na Slovensku. Maďar vyhrál stylem start-cíl také první jízdu druhého podniku. Druhý skončil Jochen Hahn a třetí Antonio Albacete.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod

Ani při druhém slovenském závodě nenašel Norbert Kiss přemožitele a navzdory obrácenému startovnímu roštu získal šestý letošní triumf. Druhá dojela Stephanie Halmová a třetí skončil Sascha Lenz.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

DTM (Zandvoort)

První závod

Jack Aitken se stal prvním jezdcem, který v letošní sezoně vyhrál dva závody. Na druhé pozici skončil René Rast a na třetí Arjun Maini.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

TCR World Tour (Mid-Ohio)

První závod

Premiéra TCR World Tour přinesla boj o vítězství mezi trojicí Mikel Azcona, Thed Björk a Norbert Michelisz. Ačkoli to dlouho vypadalo na výhru Azcony, dvě kola před cílem se před něj dostal Björk a nakonec triumfoval on. Michelisz si druhým místem upevnil celkové vedení, přičemž Acona se musel spokojit se třetí příčkou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Lynk & Co odjíždí z Ohia se dvěma triumfy. Závěrečnou jízdu ovládl Yann Ehrlacher. Na stupně vítězů ho doprovodili jeho týmoví kolegové. Zatímco druhý skončil Ma Qing Hua, třetí Thed Björk.

Vítěz první jízdy Mikel Azcona tentokrát skončil pátý. Španěl nestačil kromě trojice vozů Lynk & Co ani na Estebana Guerrieriho s Hondou Civic stáje Goat Racing. Norbert Michelisz skončil šestý a udržel celkové vedení.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

NASCAR Whelen Euro Series (Brands Hatch)

První závod EuroNASCAR Pro

Vittorio Ghirelli dosáhl už na čtvrté letošní vítězství a upevnil si tak celkové vedení. Druhý dojel Paul Jouffreau a třetí Lucas Lasserre. Český jezdec Martin Doubek obsadil čtvrtou pozici.

Během závodu krátce zapršelo. Kvůli tomu vyjel na dráhu zpomalovací vůz. Brzy ale přestalo pršet.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod EuroNASCAR 2

Martin Doubek dál sní o zisku svého druhého titulu v EuroNASCAR 2. Rodák z Litomyšle triumfoval na Brands Hatch při sobotním klání. Druhý skončil Claudio Capelli a třetí Thomas Krasonis.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ADAC GT Masters (Zandvoort)

První závod

Elias Seppänen a Tom Kalender si druhým vítězstvím v sezoně upevnili celkové vedení. Zatímco na druhé pozici skončili Benjamin Hites a Tim Zimmermann, třetí příčku obsadili Denis Bulatov a Mike David Ortmann.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS v motokrosu (Kegums)

Kvalifikační závod MX2

V kvalifkačním závodě MX2 byl nejlepší celkový lídr Kay de Wolf. Nizozemce v cíli následovali Lucas Coenen a Simon Laengenfelder. Český jezdec Julius Mikula byl klasifikován jako patnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Kvalifikační závod MXGP

Přetahovaná mezi Timem Gajserem a Jorgem Pradem pokračuje. V kvalifikačním závodě byl lepší Slovinec. Úřadující šampion se musel spokojit se druhou příčkou. V celkovém vedení se sice udržel Prado, Gajser ale ztrácí už jenom jeden bod. Třetí dojel Glenn Coldenhoff.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Porsche Carrera Cup Benelux (Zandvoort)

První závod

První závod Porsche Carrera Cupu Benelux v Zandvoortu vyhrál Dirk Schouten před Nielsem Langeveldem a Robinem Knutssonem. Dvojnásobný mistr světa v rallye Kalle Rovanperä byl při své okruhové premiéře kousek od pódiového umístění. Fin projel cílem jako čtvrtý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 9. června

ESET Cup (Slovakia Ring)

Druhý závod F4 CEZ


Oscar Wurz dál ukazuje, kdo je letos ve F4 CEZ pánem. Po sobotním triumfu dokázal Rakušan ovládnout i druhou jízdu. V ní se přitom po nepovedeném startu z pole position propadl až na osmé místo a na cestě za prvenstvím tak musel podstoupit velkou stíhací jízdu.

Závodu dlouho kraloval Kirill Kuckov. Nakonec se ale musel spokojit až se třetí pozicí. Kromě Wurze se totiž před něj v závěru dostal i Miroslav Mikeš, který projel cílem jako druhý. Šlo o jeho vůbec první pódium v F4 CEZ.

Z Čechů bodovali také čtvrtý Max Karhan a šestý Teodor Borenstein. Michelle Jandová do cíle nedojela.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod TCR Eastern Europe

 

V TCR Eastern Europe pokračuje přetahovaná mezi Attilou Bucsim a Maťem Homolou. Při druhé slovenské jízdě totiž triumfoval Bucsi a srovnal počet triumfů v duelu se svým hlavním rivalem na 3:3.

Jako druhý sice projel cílem Davit Kajaia, Gruzínec ale dostal po závodě desetisekundový trest za ulitý start, který ho odsunul na páté místo. Druhou pozici tak "zdědil" Maťo Homola, který i přes první porážku na domácí půdě v rámci TCR Eastern Europe zůstává lídrem šampionátu. Třetí skončil Adam Kout.

Z Čechů bodovali také čtvrtý Martin Kadlečík, šestý Petr Čížek, sedmý Vít Smejkal a osmý Radim Adámek. Jiří Zbožínek měl nakročeno k šestému místu, v závěru ale odstoupil po kolizi s Reném Kircherem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod F4 CEZ

V F4 CEZ vyhrál vůbec poprvé Čech. Při závěrečné jízdě na Slovakia Ringu totiž triumfoval Max Karhan. Pilot stáje Jenzer se do vedení dostal až v závěru, kdy udolal Charlieho Wurze. Rakušan se sice musel spokojit se druhou pozicí, i tak ale tento víkend výrazně upevnil svou pozici v čele šampionátu a může odjíždět spokojen. Třetí dojel do cíle Jonathan Correrella.

Zatímco Wurzův nejbližší pronásledovatel v průběžném pořadí Kirill Kuckov projel cílem jako čtvrtý, Miroslav Mikeš obsadil šestou pozici. Devátým místem bodovala i Michelle Jandová, přestože v závěru šla do kačírku a cílem nakonec neprojela.

Závod byl v úvodu přerušen červenou vlajkou. Stalo se tak po incidentu mezi Gabrielem Holguinem a Teodorem Borensteinem, kteří kolidovali již v sobotu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod GT sprint

Také druhý sprint se nesl ve znamení dominance Mira Konopky a Ligieru LMP3. Domácí matador sice v úvodu první místo na okamžik ztratil, když ho předjel jeho syn Adam, ještě během prvního kola se ale vrátil do čela.

Adam Konopka, který byl se svým Lamborghini Huracán GT3 zařazen stejně jako ve vytrvalosti do třídy GTX, obsadil celkovou druhou pozici a současně vyhrál klasifikaci své třídy. Celková stupně vítězů doplnil Antal Zsgio, který vyhrál v rámci GT3.

Dennis Waszek pokračoval ve své dominanci v rámci třídy GTC. Petr Brecka ovládl GTC1 a Rudolf Beňo byl nejlepší ve třídě GT4.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Clio Cup Bohemia

Druhý závod Clio Cupu Bohemia rozhodl fotofiniš. V něm Nik Stefančič udolal Davida Dziwoka o pouhých sedm tisícin sekundy. Ačkoli Polák musel skousnout těsnou porážku, upevnil si celkové vedení. Třetí skončil Nikodem Sobczyk.

Bartlomiej Mirecki byl klasifikován jako šestý. Český jezdec Filip Bartoš skončil těsně za body. Obsadil 11. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Porsche Carrera Cup Benelux (Zandvoort)

Druhý závod

Druhý víkendový závod patřil Benjaminu Paquemu. Druhý dojel Dirk Schouten a třetí Paul Meijer. Kalle Rovanperä zaznamenal pátou příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS v motokrosu (Kegums)

První závod MX2

Kay de Wolf upevnil dalším prvenstvím celkové vedení. Druhý dojel Lucas Coenen a třetí Sacha Coenen. Desátým místem se blýsknul český reprezentant Julius Mikula.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod MXGP

První jízdě MXGP dominoval Jeffrey Herlings. Druhý dojel Tim Gajser a třetí Glenn Coldenhoff.

Gajser možná nestačil na Herlingse, přesto ale mohl být spokojen. Jorge Prado totiž udělal během závodu chybu a byl klasifikován až jako sedmý. Tyto výsledky posouvají Gajsera zpátky do čela průběžného pořadí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MX2

Při druhé jízdě zvítězil Sacha Coenen. Zatímco na druhé pozici se umístil Simon Laengenfelder, třetí skončil Lucas Coenen.

Lídr průběžného pořadí Kay de Wolf v úvodu upadl a kvůli tomu dojel až na devátém místě. Julius Mikula bodoval i tentokrát - skončil na 13. pozici.

Celkovým vítězem podniku se nakonec stal Sacha Coenen před Lucasem Coenenem a Simonem Laengenfelderem. Zatímco Kay de Wolf obsadil čtvrté místo, Julius Mikula byl klasifikován jako dvanáctý.

V průběžném pořadí De Wolf stále vede o 53 bodů před Lucasem Coenenem. Třetí je Simon Laengenfelder, jehož ztráta činí 60 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MXGP

Jorge Prado dal zapomenout na své zaváhání z první jízdy a zvítězil. Druhý dojel Tim Gajser a třetí Jeffrey Herlings.

V součtu bodů udržel Herlings první místo a stal se tak celkovým vítězem podniku. Druhé místo si odváží Gajser a třetí Prado.

Jako lídr průběžného pořadí opouští Kegums Gasjer. Na Prada má k dobru čtyři body. Třetí Herlings je pozadu o 68 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME tahačů (Slovakia Ring)

Třetí závod

Norbert Kiss zahájil neděli už sedmým vítězstvím v sezoně. Druhý skončil Jochen Hahn a třetí Sacha Lenz.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

Norbert Kiss nebyl k poražení ani při čtvrtém závodě. Na druhém místě dojel José Eduardo Rodrigues a třetí skončila Stephanie Halmová.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

BTCC (Thruxton)

První závod

Jake Hill dosáhl už na třetí letošní vítěštví. Zatímco na druhé pozici skončil Dan Cammish, třetí dojel lídr šampionátu Ashley Sutton. Náskok závodníka stáje NAPA Racing před dotírajícím Jakem Hillem už se ale ztenčil jenom na čtyři body.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Při druhém závodě si sice vybojoval na dráze výhru Tom Ingram, nakonec byl ale klasifikován až jako třetí. Sportovní komisaři totiž usoudili, že při souboji s Danem Cammishem získal výhodu, když si zkrátil šikanu. To pro něj znamenalo odsun na třetí pozici. Z vítězství se tak znovu radoval Jake Hill, zatímco druhý skončil Dan Cammish.

Ashley Sutton se zpočátku pohyboval na druhé pozici. Později si ale poškodil splitter a to pro něj postupně znamenalo propad až na pátou příčku. Tento výsledek ho zbavuje celkového vedení. S náskokem tří bodů nyní vede Jake Hill. Tom Ingram ztrácí ze třetího místa na lídra pět bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Třetí závod


Na závěr víkendu získal první triumf v sezoně Ashley Sutton. Druhý skončil jeho týmový kolega ze stáje NAPA Racing UK Dan Cammish a třetí Tom Ingram.

Jake Hill se tentokrát musel spokojit s pátou příčkou a přišel o celkové vedení. Do něj se opět vrátil Sutton, který nyní vede před Hillem o pět bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Czech Kart Open (Písek)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v autokrosu (Vilkyčiai)

Češi odjíždí z Litvy s jedním vítězstvím. Postaral se o něj Zdeněk Antony v elitní třídě SuperBuggy. V Buggy1600 triumfoval Styn Jaspers, v JuniorBuggy byl nejlepší Nathan Ottink a v CrossCar slavil výhru David Meat.

Stupně vítězů si z Čechů odvezli také Petr Nikodém (druhý v SuperBuggy), Arnošt Florián (třetí v Buggy1600) a Petr Doležal (třetí v CrossCar).

Petr Nikodém zůstává v čele průběžného pořadí kategorie SuperBuggy, kde má k dobru 10 bodů na Zdeňka Antonyho. V Buggy1600 vede Markus Wibbeler, v JuniorBuggy Malone Feuillade a v CrossCar David Meat. Arnoštu Floriánovi patří v Buggy1600 třetí místo a Martin Kolomý je třetí v JuniorBuggy.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ADAC GT Masters (Zandvoort)

Druhý závod

V neděli slavili vítězství Maxime Oosten a Leon Köhler. Zatímco na druhém místě skončili Alexander Schwarzer s Alexanderem Fachem, bronz vybojovali David Schumacher a Salman Owega.

Lídři průběžného pořadí Elias Seppänen s Tomem Kalenderem tentokrát obsadili pouze osmou příčku. Na první pozici šampionátu ale zůstávají.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

NASCAR Whelen Euro Series (Brands Hatch)

Druhý závod EuroNASCAR Pro

Druhý závod v Brands Hatch patřil Liamu Hezemansovi. Druhý dojel Lucas Lasserre a bronzovým výsledkem potěšil české fanoušky Martin Doubek. Vittorio Ghirelli byl tentokrát klasifikován až na osmé příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod EuroNASCAR 2


Závěr víkendu přinesl vítězství domácího závodníka. Pro triumf si dojel Jack Davidson a stal se tak vůbec prvním Britem, který dokázal vyhrát závod evropských NASCAR. Druhý skončil Gil Linster a třetí pozici vybojoval po bitvě s Melvinem de Grootem až do posledního kola Patrick Schober.

Martin Doubek do cíle nedojel po incidentu s Thomasem Krasonisem a Claudiem Capellim. Rodák z Litomyšle sice zůstává lídrem průběžného pořadí, Gil Linster se k němu ovšem přitáhl na 15 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

DTM (Zandvoort)

Druhý závod

 

Dvojnásobný šampion Marco Wittmann se dočkal prvního vítězství v sezoně. Němec se probojoval na nejvyšší stupeň i navzdory startu ze 14. pozice. Vyplatila se mu sázka na pozdější zastávku v boxech. Díky ní se dostal během zastávek svých soupeřů do čela a následně si budoval náskok, když se ostatní jezdci přetahovali mezi sebou.

Druhý skončil Mirko Bortolotti a třetí Kelvin van der Linde. Jihoafričan zůstává i po nizozemském víkendu lídrem průběžného pořadí. K dobru má osm bodů právě před Bortolottim.

Závod byl v úvodu přerušen červenou vlajkou. Mohla za to nehoda Clemense Schimda a odstoupení Lucase Auera, z jehož vozu se začalo kouřit.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F1 (Montreal)

Závod

Velkou cenu Kanadu vyhrál na osychající trati Max Verstappen. Na druhé pozici skončil Lando Norris. Pilot McLarenu v první polovině závodu dlouho vedl, pak mu ale situaci zkomplikoval zpomalovací vůz, kvůli jehož výjezdu musel stavět později než většina pole. Třetí nakonec dojel vítěz kvalifikace George Russell.

Závod hrůzy zažilo Ferrari. Charlese Leclerca už od začátku provázely potíže s motorem a pak se mu nevyplatilo příliš brzké přezutí na suché pneumatiky. Nakonec odstoupil. Do cíle nedojel ani Carlos Sainz, kterého vyřadila kolize s Alexanderem Albonem. Boural také Sergio Pérez, který si poškodil zadní křídlo po nárazu do zdi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Sonoma)

Závod

Sonoma přinesla třetí letošní prvenství Kylu Larsonovi. Druhý dojel Michael McDowell a třetí Chris Buescher. Ke stříbrnému výsledku měl původně nakročeno Martin Truex Jr., v posledním kole mu ale došlo palivo a cílem proto projel až na 27. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (Road America)

Závod


Závod na okruhu Road America zcela opanoval tým Penske. Pro první vítězství po dvou letech si dojel Will Power. Australana v cíli následovali jeho týmoví kolegové Josef Newgarden a Scott McLaughlin.

Scott Dixon, který se po závodě v Detroitu ujal celkového vedení, obsadil až 21. příčku. Kvůli tomu ho v čele průběžného pořadí střídá Power. Za ním je s odstupem pěti bodů Álex Palou. Dixon se propadl na třetí místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Honda Racing Corporation

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.