Fulín mladší doufá ve více startů v TCR Eastern Europe

Petra Fulína mladšího čeká v dubnu na Hungaroringu premiéra v šampionátu TCR Eastern Europe. Doufá ale, že nepůjde o jeho jediné letošní vystoupení v této sérii.

Letošní sezona seriálu TCR Eastern Europe odstartuje v termínu 16.-17. dubna na Hungaroringu. Jedním z jezdců, kteří si během maďarského podniku připíší svůj první start v šampionátu, bude Petr Fulín mladší. Syn trojnásobného evropského šampiona v závodech cestovních vozů Petra Fulína nastoupí v rámci projektu ESET Race Star s vozem Audi RS 3 LMS TCR stáje Horňák-Aditis. Půjde o jeho první start na okruzích po třech letech. Naposledy se na okruhové scéně ukázal v sezoně 2018 v Octavia Cupu.

„Moc se těším. Budou to první závody po dlouhé pauze, což je trochu nevýhoda. Nicméně mám v plánu si to užít a doufám, že se zadaří. Těžko říct, co očekávat, dlouho jsem za volantem neseděl, tak jsem trochu nervózní. Hungaroring znám, ale auto pro mě bude nové. Samozřejmě bych se rád pohyboval co nejvíc vepředu, ale konkrétní umístění se neodvážím odhadovat,“ říká Fulín mladší před svou premiérou.

Naposledy si Petr Fulín mladší zazávodil na okruzích během sezony 2018 v Octavia Cupu. Foto: OC Race


Český pilot rovněž doufá, že Hungaroring nebude jediným podnikem, ve kterém se během letošní sezony TCR Eastern Europe ukáže: „Samozřejmě doufám, že Hungaroring nebude jediným závodním víkendem, kterého se letos zúčastním, nicméně zbytek sezony je zatím otevřený. Uvidíme, jak se vydaří první závod a pak se uvidí,“ dodal.

Petr Fulín starší, který má kromě zmíněných tří titulů evropského šampiona na kontě i starty ve WTCC nebo ve WTCR, také v TCR Eastern Europe působí. Šéfuje tam své vlastní stáji Fullinrace Academy, za kterou budou letos stejně jako v předešlých dvou sezonách závodit Petr Čížek a Carol Wittke. Oba usednou do vozu Cupra Leon Competición TCR. Zatímco Čížek s tímto autem závodil už loni, Wittke se se s ním letos představí poprvé. Loni jezdil se starším modelem Cupry s názvem Cupra Leon TCR.

Zdroj: TCR Eastern Europe, úvodní foto: Petr Fulín/Facebook