Každé vítězství se počítá, hodnotí König Jarní cenu Brna

Oliveru Königovi se při víkendové Jarní ceně Brna podařilo zvítězit v obou závodech kategorie Stock 300. Nyní poskytl exkluzivní rozhovor pro náš server. V něm se rozpovídal právě o letošním ročníku brněnského podniku.  Řeč však přišla i na další témata.

O víkendu jste absolvoval Jarní cenu Brna. V kategorii Stock 300 se vám podařilo vyhrát oba závody. Jak jste se svým vystoupením spokojen?

Za výsledky jsem samozřejmě rád. Každé vítězství se počítá, i když v České republice není v třístovkách taková konkurence. Byli tady Filip Feigl, který letos pojede IDM, nebo Filip Juránek, což je žák ze školy Lukáše Peška. Pár kluků nás tu na třístovkách bylo, ale není to taková konkurence jako třeba v Itálii, Německu nebo ve světě. Určitě ale bylo dobré porovnání oproti minulému roku. Letos jsem jezdil o dost rychleji. Z toho mám velkou radost a beru to pozitivně.

Kategorie Stock 300 nastoupila v rámci svých závodů společně s třídami Moto3, Twin a se stopětadvacítkami. Vy jste v obou závodech skončil celkově třetí, v obou případech těsně za Jakubem Gureckým (oba závody vyhrál – pozn. red.) a Jonášem Kocourkem (v obou závodech dojel druhý – pozn. red.). Ti jeli v kategorii Moto3. Jak jste si souboje s nimi užil?

Jejich motorky měly zhruba o osmdesát kilo méně než ta moje. Také hrálo roli to, že jim je asi šestnáct a jsou o něco lehčí než já. Na rovinkách mi tedy vždycky ujeli. V zatáčkách jsem ale na to více tlačil, snažil jsem se je dojet a dařilo se mi to. V posledním kole jsem byl na druhém místě a na céčku (tribuna C – pozn. red.) jsem chtěl útočit na první místo. Pak ale přišly rovinky a tam jsem neměl šanci. Tam mi vždy nadělili strašný ranec.

Snažil jsem se to nějak vymyslet, ale nedařilo se mi to. Takže to je asi jediné zklamání. Na druhou stranu ale oba jeli na moto trojkách a s nimi by mi měli ujet. Takže jsem rád, že jsem se jich alespoň udržel.

Oliver König zvítězil při Jarní ceně Brna v obou závodech kategorie Stock 300. Foto: Marek Pavlíček

Letos budete účinkovat opět v Mistrovství světa kategorie Supersport 300. Už za sebou máte i předsezonní testy v Barceloně. Jaké z nich máte pocity?

Smíšené. Jezdil jsem tam s loňskou i letošní motorkou a na té loňské se mi jelo o dost lépe. Takže jsem na to zvědavý. Chce to nějak poladit, abych se stejně dobře jako na té loňské cítil i na té, se kterou mám závodit letos. Uvidíme, jestli ještě nedojde k nějaké změně v nastavení nebo třeba ke změně dílů. Uvidíme.

Minulý týden bylo oznámeno, že letos Mistrovství světa kategorie Supersport 300, které je doprovodným šampionátem Mistrovství světa superbiků, zavítá i na Autodrom Most. Jak se tam těšíte?

Maximálně. Už ať je srpen. Jsem z toho nadšený. Most mám rád, je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí a strašně se tam těším. Domácí závod je něco, co jsem na takto vysoké úrovni ještě nezažil. Jsem na to zvědavý. Jenom doufám, že tam budou moct fanoušci, ať to má nějakou klasickou formu.

Kromě Jarní ceny Brna jsme vás letos mohli vidět i při úvodním podniku Italského šampionátu kategorie Supersport 300 v Mugellu. Máte v plánu ještě nějaké další starty kromě závodů Mistrovství světa Supersport 300?

Uvidíme, jak budou jednotlivé termíny kolidovat se světovým šampionátem. To je samozřejmě priorita. Každé ježdění ale uvítáme, takže pokud bude třeba něco odjet i v jiných šampionátech, tak jsem pro.

Zdroj: originální materiál redakce, úvodní foto: Marek Pavlíček

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.