Matúš Výboh Světové finále Ferrari Challenge nedokončil

Jezdec stáje Scuderia Praha Matúš Výboh v rámci Světového finále Ferrari Challenge do cíle závodu kategorie Trofeo Pirelli nedojel. Odstoupil po kolizi.

V závodech posledního podniku loňské sezony Ferrari Challenge Europe, který se v Misanu konal během pátku a soboty, se Matúši Výbohovi podařilo vždy získat mezi amatéry pódiové umístění. Oba závody dokončil jezdec stáje Scuderia Praha na druhém místě. V neděli při klání Světového finále Ferrari Challenge už z toho ale pódium nebylo.

Výbohova výchozí pozice přitom rozhodně nebyla beznadějná. Na základě kombinovaných výsledků z dvojice kvalifikací, které se jely v pátek a v sobotu v rámci podniku Ferrari Challenge Europe, totiž startoval z celkového osmého místa a současně ze třetí příčky mezi amatéry.

Výbohovo účinkování ale skončilo již po dvou kolech. Slovenský pilot byl totiž sestřelen jedním ze soupeřů a na následky incidentu zanedlouho odstoupil.

Letošní sezona Ferrari Challenge Europe odstartuje o víkendu 10.-11. dubna v Monze. Během letošního roku by ale měla série zavítat také na Masarykův okruh do Brna. Zde by se mělo závodit o víkendu 29.-30. května.

Výsledky závodu třídy Trofeo Pirelli: 1. Florian Mercx (Belgie, Baron Motorsport) 18 kol, 2. Fabienne Wohlwendová (Lichtenštejnsko, Octane 126) +0,687, 3. Cooper MacNeil (USA, Ferrari Westlake) +1,214… DNF Matúš Výboh (Slovensko, Scuderia Praha) +16 kol.

Výsledky závodu třídy Trofeo Pirelli v amatérském hodnocení: 1. Han Sikkens (Nizozemsko, HR Owen) 18 kol, 2. Tommaso Rocca (Itálie, Rossocorsa) +6,915, 3. John Dhillon (Velká Británie, Graypaul Nottingham) +8,434… DNF Matúš Výboh (Slovensko, Scuderia Praha) +16 kol.

Zdroj: Scuderia Praha, úvodní foto: Mugello World Circuit

Fotogalerie

lorem