Víkendový přehled: Palou je podruhé šampionem IndyCar, Larson zahájil vítězně play-off NASCAR

Začátek září s sebou přinesl i řadu významných motorstických podniků. Sledovat jste je mohli všechny v našem víkendovém přehledu.

Pátek 1. září

MS v dálkových rallye (Desafio Ruta 40)


Argentinský podnik skončil v kategorii automobilů už třetím letošním vítězstvím Násira al-Attíji. Katařan je tak opět blíže k obhajobě svého loňského titulu. Zatímco druhý skončil domácí Juan Cruz Yacopini, třetí místo bral Jazíd al-Rajhí.

Mezi motorkami byl nejrychlejší jezdec Hondy Tosha Schareina. Španěl ovšem nebodoval do průběžného pořadí a nejvíce bodů tak získal druhý Luciano Benavides. Třetí skončil Ricky Brabec.

Toby Price, který před začátkem podniku vedl průběžné pořadí, nezažil šťastné vystoupení. Ve druhé etapě ho totiž potkaly technické problémy, po nichž mohl pokračovat jen díky pomoci svého týmového kolegy Matthiase Walknera. Nakonec obsadil osmé místo a přišel o celkovou první pozici. Tu převzal Luciano Benavides, který má před Australanem náskok devíti bodů.

Soutěže se zúčastnil i český jezdec Jiří Brož. Ten mezi motorkáři obsadil celkovou 37. příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Sobota 2. září

FIA F3 (Monza)

Sprint

Sprintový závod přinesl vítězství Franca Colapinta. Argentinec, který dosáhl na druhý letošní triumf, sice startoval z pole position, během závodu si ale několikrát prohodil pozici s týmovým kolegou Marim Boyou. Nakonec vyšel z této bitvy lépe.

Boya se nakonec musel spokojit až se třetí příčkou. V závěrečném kole ho totiž zdolal Gabriel Bortoleto. Brazilec vstupoval do závodu už jako jistý šampion. Jelikož Paul Aron ani Pep Martí nezískali v kvalifikaci bonusové body za pole position, měl pilot Tridentu jistotu titulu už po bitvě o startovní pozice.

Aron a Martí do cíle sprintu nedojeli. Oba byli vyřazeni při hromadném incidentu v první zatáčce.

Z jezdců stáje PHM Racing by Charouz dopadla nejlépe Sophia Flörschová. Němka obsadila 16. pozici. Roberto Faria ani Michael Šin do cíle nedojeli.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS silničních motocyklů (Barcelona)

První závod MotoE

V Barceloně začal vítězně Andrea Mantovani. Druhý skončil Mattia Casadei a třetí Hector Garzo.

Matteo Ferrari s Jordim Torresem na stupních vítězů chyběli. Zatímco Ital skončil čtvrtý, lídr šampionátu Torres obsadil až sedmé místo. Ještě v posledním kole přitom vedl Casadei před Torresem. V první zatáčce ale došlo mezi dvojicí ke kontaktu, po které Španěl vycestoval ven z dráhy.

Torres sice zůstává v čele šampionátu, Casadei na něj ale ztrácí už jen čtyři body. Třetí Matteo Ferrari zaostává o 12 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Sprint MotoGP

Barcelonský sprint patřil domácímu jezdci. Kraloval mu totiž Aleix Espargaró. Jezdec Aprilie sice startoval jako druhý a v úvodu se propadl dokonce na čtvrtou příčku, poté se mu ale dařilo stoupat nahoru, až se v sedmé kole posunul na první místo před Francesca Bagnaiu. Od té doby kraloval a cílem projel s náskokem téměř dvou sekund.

Bagnaia sice dorazil do cíle jako druhý, o stříbrný výsledek se ale musel obávat až do samotného konce. Dotíral na něj totiž Maverick Viňales. Druhý jezdec Aprilie byl nakonec klasifikován jako třetí a na letošního suveréna ztratil 51 tisícin.

Souboj s Espargarem sice Bagnaia prohrál, své vedení v průběžném pořadí ale přesto upevnil. Jeho nejbližší pronásledovatelé totiž skončili až za ním. Zatímco Jorge Martín dojel do cíle na páté pozici, Marco Bezzecchi byl klasifikován jako osmý. V průběžném pořadí má jezdec tovární Ducati před Martínem náskok 66 bodů. Třetí Bezzecchi ztrácí 75 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MotoE

V MotoE dochází před posledním letošním dvojzávodem v Misanu k zásadní změně. Ve druhém závodě totiž triumfoval Mattia Casadei a stal se novým lídrem šampionátu. Pouhých 72 tisícin na něj ztratil vítěz úvodní jízdy Andrea Mantovani. I na třetím místě skončil Ital, a to Nicholas Spinelli. Ten o svém bronzovém výsledku rozhodl až v poslední zatáčce, kdy zdolal Hectora Garza.

Hlavní konkurenti Casadeie nezažili zrovna vydařený závod. Matteo Ferrari projel cílem jako pátý. Jordi Torres sice v úvodu bojoval s Casadeiem o první místo, poté ale havaroval a do cíle nedojel.

Casadei nyní vede v průběžném pořadí o 21 bodů před Torresem. Třetí Matteo Ferrari zaostává o 22 bodů. Čtvrtý Hector Garzo má také stále teoretickou šanci na titul. Na první místo ale ztrácí už 44 bodů a ve hře jich přitom bude již jen 50.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MMČR v miniracingu (Cheb)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT World Challenge Europe (Hockenheimring)

První závod

Mattia Drudi a Ricardo Feller dosáhli na druhé letošní sprintové vítězství. Sanmarinsko-švýcarská dvojice sice startovala jako druhá a na této pozici se Feller držel i v úvodu, když kroužil po dráze za Jordanem Pepperem, poté se ale Feller dostal dopředu. Během zastávek v boxech se ale ze čtvrtého místa na první posunuli Nicolas Baert s Frédericem Vervischem. Drudi ovšem později začal Baerta stahovat a patnáct minut před koncem provedl rozhodující předjížděcí manévr. Baert a Vervisch se museli spokojit se druhým místem.

Ze třetího místa se původně radovali Thierry Vermeulen a Albert Costa. Belgičan se na bronzovou příčku posunul až v závěrečných metrech, kdy agresivním způsobem zdolal Driese Vanthoora. Sportovní komisaři se ale za tento manévr rozhodli udělit penalizaci v podobě ztráty jednoho místa. Třetí tak nakonec skončili Vanthoor a jeho parťák Charles Weerts.

Lídrům průběžného pořadí sprintu se nedařilo. Timur Boguslavskij a Raffaele Marciello totiž šachovnicovou vlajku nespatřili. Mohla za to kolize Boguslavského se soupeřem ve čtvrtém kole. Druhá nejlepší posádka průběžného pořadí Valentino Rossi a Maxime Martin tentokrát brala pouze osmé místo. Lídři z úvodu Jordan Pepper a Franck Perera nakonec odstoupili.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Autoklub Rallyesprint série (Rallye Vyškov)

Letošní ročník Rallye Vyškov skončil triumfem zahraničního závodníka. Všech šest rychlostních zkoušek totiž ovládl Rakušan Hermann Neubauer s vozem Škoda Fabia Rally2 evo a o 25,4 sekundy porazil Martina Vlčka. Třetí pozici obsadil Jaroslaw Koltun.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F2 (Monza)

Sprint

Boj o titul šampiona F2 se mírně zdramatizoval. Pro vítězství si totiž dojel Frederik Vesti. Dán stáhl náskok lídra Théa Pourchaireho, který skončil čtvrtý, na devět bodů. Společně s pilotem Premy se na stupně vítězů podívali i druhý Victor Martins se třetím Richardem Verschoorem.

Bod si připsal i Roman Staněk. Český jezdec byl původně klasifikován jako devátý, když ale dostal Jak Crawford pětisekundový trest za překračování traťových limitů, posunul se na osmé místo.

Z jezdců stáje PHM Racing by Charouz dojel do cíle pouze Josh Mason, který byl klasifikován jako šestnáctý. Roy Nissany šachovnicovou vlajku nespatřil po kolizi s Juanem Manuelem Correou.

Ralph Boschung zažil po startu z pole position nevydařené vystoupení. Pilot Camposu si zničil pneumatiky už v první zatáčce, kdy probrzdil a musel do únikové zóny. Později byl nucen zastavit a nazout novou sadu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Francouzský šampionát tahačů (Charade)

První závod

Junioři Buggyry začali na okruhu Charade výborně. Pro vítězství si totiž dojel Raphaël Sousa před Téem Calvetem. Třetí skončil Thomas Robineau. José Sousa byl klasifikován jako čtrnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

V prvním závodě sice Téo Calvet nestačil na Raphaëla Sousu, ve druhé jízdě už ale vyšlo vše podle jeho plánu a dojel si pro vítězství. Druhý dojel Yorick Montagne a třetí Thomas Robineau.

Vítěz úvodní jízdy Raphaël Sousa byl nyní klasifikován na šesté pozici. José Sousa dojel desátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MČR v autokrosu (Dolní Bousov)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Sports Cup Deutschland (Nürburgring)

První závod Drivers Competition Pro

Tomáš Urban dosáhl na další letošní vítězství. Druhý skončil René Klingbeil a třetí Michael Rudig-Mummert. Josef Hrdlička obsadil čtvrtou pozici, Jaroslav Mikoláš šestou a Aleš Pilný dvacátou třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT4 European Series (Hockenheimring)

První závod

První závod na Hockenheimringu vyhráli dominantním způsobem Hendrik Still a Max Kronberg. Druzí skončili Alexander Hartvig s Nathanem Schaapem. Bronz si připsali Paul Cauhaupe a Simon Tirman.

Jakub Knoll a Filip Vava-Atanackovič vybojovali jeden bod do hodnocení Pro-Am. V něm česko-španělská dvojice obsadila 10. místo. Celkově se umístila na 33. pozici.

Závod ukončily předčasně červené vlajky. Čtyři minuty před koncem totiž došlo k hromadné havárii.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Speedway GP (Cardiff)

Britská noc v Cardiffu přinesla slovenskou radost. Pro vítězství si totiž dojel Martin Vaculík. Na druhém místě skončil při svém prvním závodě po zlomenině zápěstí Jack Holder a stupně vítězů doplnil lídr šampionátu Bartosz Zmarzlik. Polák se k bronzovému výsledku propracoval až v poslední zatáčce, kdy předjel svého úhlavního rivala v boji o titul Fredrika Lindgrena.

Holderova cesta za stříbrným výsledkem nebyla jednoduchá. Nejenže totiž šlo o jeho první závod po zlomenině zápěstí, ale ve čtvrté jízdě skončil za zemi. Mohla za to kolize s Fredrikem Lindgrenem, za kterou byl Švéd z této rozjížďky diskvalifikován.

Zmarzlik už je nyní velmi blízko k tomu, aby se stal počtvrté mistrem světa. V průběžném pořadí má totiž před Lindgrenem náskok 24 bodů a pokud povede po nadcházejícím podniku v Dánsku alespoň o 21 bodů, bude rozhodnuto.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Neděle 3. září

FIA F3 (Monza)

Hlavní závod

Závěrečný závod letošního ročníku FIA F3 přinesl první vítězství Jonnyho Edgara. Pro Brita šlo přitom o dost možná poslední závod v šampionátu. Na stupně vítězů ho doprovodili jeho krajané. Zatímco druhý skončil Zak O´Sullivan, třetí pozici obsadil Taylor Barnard.

Letošní šampion Gabriel Bortoleto zakončil sezonu pátým místem. Stáji Trident ovšem k titulu mezi týmy nepomohl. V tomto hodnocení zvítězila už počtvrté z celkových pěti ročníků Prema.

Česko-německá stáj PHM Racing by Charouz byla blízko k bodovanému výsledku. Michael Šin byl totiž klasifikován jako jedenáctý. Sophia Flörschová obsadila 14. místo a Roberto Faría do cíle nedojel.

Závěrečný závod nabídl řadu incidentů a soubojů. Na trati se dokonce hned čtyřikrát objevil zpomalovací vůz.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech do vrchu (Ilirska Bistrica)

Závod

Ani Slovinsko neukončilo vítěznou sérii Christiana Merliho. Druhý skočil Joseba Iraola Lanzagorta. Na celkové stupně vítězů se vrátil i český jezdec Petr Trnka, který obsadil třetí pozici.

Karel Berger se v absolutním pořadí umístil na 21. pozici. Vojtěch Bejda skončil dvacátý pátý, Josef Hlavinka dvacátý šestý, Lukáš Studený dvacátý osmý, Martin Jerman dvacátý devátý, Jiří Theimer čtyřicátý třetí, Pavel Kotek čtyřicátý čtvrtý, Ladislav Šuba čtyřicátý sedmý, Lukáš Müller čtyřicátý devátý, a Adam Králík padesátý. Švýcar závodící s českou licencí Ronnie Bratschi závod nedokončil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F2 (Monza)

Hlavní závod

Boj o titul letošního šampiona F2 zažil velmi důležitý moment. Zatímco Théo Pourchaire dorazil do cíle jako třetí, pro Frederika Vestiho skončil závod už v prvním kole po kolizi s Romanem Staňkem. Pourchaire díky tomu navýšil svůj celkový náskok na 24 bodů a před posledním podnikem v Abú Zabí je tak ve slibné pozici.

Vítězem závodu, který byl pětkrát přerušen výjezdem zpomalovacího vozu, se stal Oliver Bearman. Na druhém místě dorazil do cíle Ajumu Iwasa.

Roman Staněk sice startoval jako třetí, hned po startu se ale propadal a za zmíněný incident s Vestim navíc obdržel pětisekundový trest. Původně sice projel cílem jako dvanáctý, po uplatnění všech penalizací se ale posunul na desáté místo a získal tak alespoň jeden bod.

Stáj PHM Racing by Charouz stále čeká na první body v sezoně. Oba jezdci byli během závodu penalizováni za kolize. Zatímco Josh Mason obsadil 12. pozici, Roy Nissany skončil šestnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS silničních motocyklů (Barcelona)

Závod Moto3

V Barceloně zvítězil v tradičně napínavé bitvě David Alonso. Kolumbijec rozhodl o svém vítězství až v závěrečných metrech, kdy zdolal Jaumeho Masíu a Davida Muňoze. Masíu nakonec porazil o pouhých 76 tisícin sekundy.

Jako třetí sice původně projel cílem Deniz Öncü, Turek byl ale následně penalizován šesti sekundami za to, že v závěru poslal na zem Muňoze. Kvůli tomuto trestu se propadl až na 12 místo. Bronzový výsledek po něm zdědil José Antonio Rueda, pro kterého šlo o první umístění na stupních vítězů.

Vedoucí muž šampionátu Daniel Holgado si žádné body nepřipsal. V posledním kole totiž spadl a obsadil tak až 22. pozici.

Holgado sice zůstává v čele průběžného pořadí, druhý Ajumu Sasaki ale stáhl jeho náskok na 13 bodů. Třetí místo patří Masíovi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod Moto2


Jake Dixon využil startu z pole position a dojel si pro vítězství. Brit ovšem musel během závodu čelit početné konkurenci a druhý Arón Canet na něj v cíli ztratil pouhých 205 tisícin sekundy. Svůj nejlepší závod v Moto2 zajel Albert Arenas. Někdejší šampion Moto3 skončil na třetí pozici a získal tak své první pódiové umístění v prostřední kubatuře.

Lídr šampionátu Pedro Acosta sice skončil až šestý, příliš mrzet ho ale tento výsledek nemusel. Jeho hlavní soupeř v boji o titul Tony Arbolino totiž zažil protrápený víkend a vůbec nebodoval. Umístil se až na 17. pozici a na Acostu momentálně ztrácí 22 bodů.

Filip Salač dopadl ještě hůře. Jezdec stáje Gresini se trápil a nakonec zajel k mechanikům, kde své účinkování vzdal. V průběžném pořadí se propadl na osmou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod MotoGP

Aprilia završila dokonalý víkend. Zadařilo se nejen Aleixi Espargaróvi, který zopakoval vítězství ze sobotního sprintu. Dobrého výsledku dosáhl i Maverick Viňales, který obsadil druhou příčku a postaral se o historicky první dvojitý triumf značky v MotoGP.

Dlouho to vypadalo, že by to mohl být Viňales, kdo vystoupí na nejvyšší stupeň. V první zatáčce 20. kola ho ovšem Espargaró z vedoucí pozice sesadil.

Na stupně vítězů vystoupal i Jorge Martín, který dojel třetí. Španěl se díky tomuto výsledku přiblížil v průběžném pořadí k lídrovi Francescu Bagnaiovi na padesát bodů. Jezdec tovární Ducati upadl už ve druhé zatáčce. Při tomto incidentu fanouškům zatrnulo, neboť Brad Binder se nestačil Italovi vyhnout a přejel mu přes nohu. Úřadující šampion ale utrpěl pouze pohmožděniny. Žádná vážná zranění nebyla při vyšetření odhalena a jeho účast při dalším závodě v Misanu by neměla být ohrožena.

Sílu motocyklů Aprilia potvrdil v Barceloně i Miguel Oliveira. Jezdec satelitní stáje RNF dorazil do cíle jako pátý. V úvodu dokonce chvíli kroužil na třetí příčce za továrními jezdci. Jeho týmový kolega Raúl Fernández dobrou formu značky zužitkovat nedokázal. Kvůil technickým problémům totiž nedojel.

Závod byl v úvodu přerušen červenou vlajkou. O tu se nepostarala pouze nehoda Bagnaiy. V první zatáčce totiž došlo také k hromadné kolizi. Tu odstartoval pád Eney Bastianiniho, který následně s sebou vzal Johanna Zarca, Álexe Márqueze, Fabia di Giannantonia a Marca Bezzecchiho. Zatímco pro Bastianiniho tímto závod skončil, zbytek účastníků incidentu se mohl zúčastnit restartu.

Bastianiniho nevyřadil incident pouze ze zbytku Velké ceny Katalánska, ale také z nadcházejícího závodu v Misanu. Ital totiž při pádu utrpěl nedislokovanou zlomeninu na levém kotníku a také sub-kapitální zlomeninu záprstní kosti na levé ruce. V nadcházejících dnech půjde na operaci jak s kotníkem, tak s rukou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT4 European Series (Hockenheimring)

Druhý závod


I při druhém závodě víkendu jsme byli svědky triumfu značky Porsche. Tentokrát vystoupali na nejvyšší stupeň Alexander Hartvig a Nathan Schaap. Zatímco na druhém místě skončili Benjamin Lariche a Robert Consani s Audi, třetí místo si připsali sobotní vítězové Hendrik Still a Max Kronberg.

Úvodní fázi závodu dominoval vůz Chevrolet Camaro stáje V8 Racing a posádka Kenny Herremans - Dante Rappange. Později ale belgicko-nizozemská dvojice dostala dvě penalizace - nejprve pět sekund za překračování traťových limitů a následně 11 vteřin za příliš krátkou zastávku v boxech. To ji vyřadilo ze hry o vítězství a nakonec obsadila šestou pozici.

Jakub Knoll s Filipem Vavou-Atanackovičem získali další body do třídy Pro-Am. V ní se umístili na sedmé pozici. Celkově obsadila posádka stáje NM Racing 24. místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Supercup (Monza)

Závod


Boj o titul v Porsche Supercupu se sice zdál být před posledním závodem více méně rozhodnutý, nakonec to ale ještě bylo pořádné drama. Bastianu Buusovi sice stačilo dojet na 11. místě a do závodu se kvalifikoval jako devátý, ve druhém kole se ale ocitl po kolizi v hodinách a propadl se na chvost. Nakonec sice skončil až třináctý, i přesto mu ale tento výsledek stačil k zisku titulu. Dán se ve svých 20 letech stal historicky nejmladším šampionem tohoto seriálu, který vznikl v roce 1993.

Buus sice nakonec mohl oslavovat, musel se ovšem strachovat do samotného závěru. Larry ten Voorde totiž po celý závod naháněl Harryho Kinga. Nakonec to ale byl King, kdo rozdílem čtyř desetin zvítězil. Ten Voorde se musel smířit se druhým místem a v konečném pořadí ztratil na Buuse pět bodů.

Na stupně vítězů se podíval i domácí jezdec. Třetí totiž dojel Simone Iaquinta.

Zapůsobil bývalý pilot F1 Timo Glock. Němec, který startoval jako VIP jezdec, sice začínal až z předposlední pozice, nakonec ale skončil na devátém místě. Trojnásobný šampion MotoGP Jorge Lorenzo do cíle nedojel.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

 

MS v motokrosu (Afyonkarahisar)

První závod MX2

V úvodní jízdě triumfoval Simon Laengenfelder. Jako druhý dorazil do cíle Jago Geerts a na třetí pozici se umístil Liam Everts.

Andrea Adamo skončil až desátý. Závod lídra šampionátu zkomplikoval pád.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod MXGP

Boj o vítězství v první jízdě probíhal mezi Timem Gajserem a Romainem Febvrem. Zpočátku měl sice navrch loňský šampion, v sedmém kole se ale dostal dopředu jezdec Kawasaki a poté už si první místo nikým vzít nenechal. Zatímco Febvre tak zvítězil, Gajser se musel spokojit se druhou pozicí. Třetí dojel Maxime Renaux.

Pro lídra šampionátu Jorgeho Prada začal turecký víkend špatně. Španěl totiž havaroval už ve druhé zatáčce. Nakonec projel cílem až jako třináctý a umožnil tak Romainovi Febvremu, aby stáhl významnou část jeho náskoku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod MX2


Druhá jízda skončila vítězstvím Kevina Horgma. Zpočátku to přitom na Norův triumf  nevypadalo. Zatímco po startu se ujal vedení Roan Van de Moosdijk, následně se dostal na první místo Liam Everts. Čtyři kola před koncem ale Belgičan spadl, což se ukázalo jako moment, který rozhodl o Horgmově vítězství.

Everts nakonec dorazil do cíle na druhém místě. Van de Moosdijk se musel spokojit se třetí příčkou. Lídr šampionátu Andrea Adamo dojel pátý. Na šestém místě skončil vítěz úvodní jízdy Simon Laengenfelder.

I když nevyhrál ani jednu jízdu, stal se celkovým vítězem podniku Liam Everts. Druhý skončil Kevin Horgmo a třetí Jago Geerts.

Andrea Adamo nadále vede průběžné pořadí. Liam Everts ale jeho náskok stáhl na 48 bodů. Matematickou naději na zisk titulu mají také Jago Geerts (-82) a Simon Laengenfelder (-87).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MXGP

Zatímco v prvním závodě se musel Tim Gajser sklonit před Romainem Febvrem, ve druhé jízdě už nezaváhal. Tentokrát Slovinec dominoval a o pvní místo ho nepřipravil dokonce ani pád v závěru. Na druhém místě skončil Maxime Renaux a na třetím Febvre.

Výsledky druhé jízdy znamenaly, že se Gajser stal celkovým vítězem podniku. Pro loňského šampiona jde o první celkové vítězství od návratu po zranění. Febvre byl nakonec klasifikován jako druhý a Renaux jako třetí.

Jorge Prado se opět trápil. Po startu se sice ujal vedení, ve druhé zatáčcce ho ale potkaly potíže a spadl až na 16. místo. Nakonec projel cílem jako devátý a v celkové klasifikaci podniku obsadil až desátou příčku.

Pradovo trápení zamíchalo bojem o titul. Romain Febvre, který po tureckém víkendu zůstává jediným Španělovým konkurentem, se totiž přiblížil na rozdíl 67 bodů. Během zbývajících dvou závodních víkendů už jich ale bude ve hře jen 120 a pokud by Prado po nadcházejícím podniku vedl alespoň o 60 bodů, mohl by s předstihem oslavovat.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MMČR v motokrosu (Stříbro)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Francouzský šampionát tahačů (Charade)

Třetí závod

Téo Calvet si připsal druhé víkendové vítězství. Druhý dojel jeho hlavní soupeř Thomas Robineau a na třetí pozici skončil Yorick Montagne.

José Sousa obsadil čtvrtou pozici. Jeho syn Raphaël tentokrát do cíle nedorazil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

Závěrečný závod víkendu už juniorům Buggyry nepatřil. Pro vítězství si totiž dojel Yorick Montagne. Druhý skončil Thomas Robineau. Téo Calvet se tentokrát musel spokojit se třetí pozicí.

José Sousa skončil osmý. Raphaël Sousa ani tentokrát nedojel do cíle.

Calvet opouští víkend jako lídr průběžného pořadí, kde má náskok 36 bodů před Thomasem Robineauem. Raphaël Sousa se po nedělních problémech propadl ze druhého místa na čtvrté. José Sousa je devátý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Porsche Sports Cup Deutschland (Nürburgring)

Druhý závod Drivers Competition Pro

Druhý závod přinesl dvojité české vítězství. Na prvním místě skončil tradičně Tomáš Urban a druhou pozici obsadil Josef Hrdlička. Třetí skončil Ehrster. Jaroslav Mikoláš se umístil na šesté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT World Challenge Europe (Hockenheimring)

Druhý závod

Raffaele Marciello a Timur Boguslavskij se ze sobotního odstoupení rychle oklepali. Ve druhém závodě si totiž posádka stáje AKKODIS ASP dojela pro vítězství a upevnila si tak celkové vedení.

Lucas Legeret a Christopher Haase obsadili druhé místo. Stupně vítězů zkompletovali Erwan Bastard s Patricem Niederhauserem, kteří brali třetí pozici.

Sobotní vítězové Mattia Drudi a Ricardo Feller startovali i tentokrát z pole position. V úvodu se sice Feller držel na první příčce, poté se ale propadl za Marciella na druhé místo. Vzápětí navíc posádka obdržela pětisekundovou penalizaci za ulitý start. Kvůli ní se během zastávek propadla a nakonec obsadila čtvrtou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F1 (Monza)

Závod

Dominance Maxe Verstappena a Red Bullu neskončila ani v Monze. V kvalifikaci sice potěšil italské fanoušky ziskem pole position pilot Ferrari Carlos Sainz, letošního suveréna ale za sebou Španěl udržel jen prvních patnáct kol. Poté už byl Verstappen tradičně dominantní a dojel si pro desáté vítězství v řadě. Tím vytvořil nový rekord v historii F1.

Carlos Sainz nakonec skončil až třetí. Později se totiž před něj dostal ještě také Sergio Pérez a postaral se tak o dvojité vítězství Red Bullu. Sainz ovšem mohl být rád, že vůbec vystoupal na stupně vítězů. V závěrečných kolech mu totiž situaci dost znepříjemňoval týmový kolega Charles Leclerc, který se dokonce na chvíli dostal dopředu. Sainz se ale před něj nakonec vrátil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Pondělí 4. září

IndyCar (Portland)

Závod


V IndyCar je pro letošek rozhodnuto. Álex Palou totiž dosáhl na pátý letošní triumf a již při předposledním letošním podniku si zajistil druhý titul šampiona. Na druhém místě dojel v Portlandu Felix Rosenqvist a na třetím Scott Dixon.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

NASCAR Cup Series (Darlington)

Závod


Letošní play-off začalo vítězně pro Kyla Larsona. Druhý dojel Tyler Reddick a třetí Chris Buescher.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Foto: IndyCar Series

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.