Carpek Service nasadí v úvodním podniku ESET Cupu čtyři Clia

Mělnická stáj Carpek Service nasadí při úvodním podniku ESET Cupu na Hungaroringu v rámci kategorie Clio Cup čtyři vozy. Za jejich volant usednou Filip Sandström, Richard Meixner, Yuuso Panttila a Erik Bertilsson.

V loňské sezoně ESET Cupu slavila mělnická stáj Carpek Service v kategorii Clio Cup titul. Stalo se tak zásluhou jejího závodníka a zároveň šéfa v jedné osobě Tomáše Pekaře. Kromě toho Pekař dosáhl spolu se svým parťákem Richardem Meixnerem na celkové druhé místo ve vytrvalostním hodnocení kategorie TC – 2.0.

V závodech kategorie Clio Cup bude Carpek Service účinkovat i během letošní sezony ESET Cupu. A při úvodním podniku na Hungaroringu nasadí tým hned čtyři vozy. Kromě již zmíněného Richarda Meixnera v Maďarsku nastoupí tři Seveřané – Filip Sandström a Erik Bertilsson ze Švédska a finský jezdec Yuuso Panttila. Zatímco Sandström závodil za Carpek Service již loni v šampionátu Clio Cup Central Europe, kde obsadil celkovou třetí příčku, pro Bertilssona a Panttilu půjde v barvách týmu o premiéru.

Filip Sandström se letos se stájí Carpek Service přesune z Clio Cupu Central Europe do ESET Cupu. Foto: Clio Cup Central Europe

Ve startovní listině kategorie Clio Cup pro úvodní podnik letošní sezony ESET Cupu figuruje z Čechů i závodnice stáje Buggyra Zero Mileage Racing Yasmeen Kolocová. Ve hře je ale i start Lukáše Uxy, který momentálně jedná s různými týmy. Tisková zpráva ESET Cupu rovněž říká, že během sezony není vyloučen ani start Tomáše Pekaře. Ten se ovšem bude pro letošek soustředit zejména na TCR Eastern Europe, kde by měl s vozem Cupra Leon TCR své vlastní stáje Carpek Service odjet celou sezonu. V plánu má i vybrané podniky šampionátu Clio Cup Europe s Cliem páté generace.

Zdroj: ESET Cup, úvodní foto: Carpek Service