Adrenalinový den v Brně. Lidé se svezou v Huracánu Jiřího Mičánka a skočí si z deseti metrů

Automotodrom Brno pořádá v sobotu Czech Adrenaline Show. Na dráhu se dostanou lidé ve vlastních autech i na motorkách. Svézt se budou moci i v závodním speciálu Lamborghini Huracán ST EVO2 týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Den plný adrenalinu v české továrně na adrenalin. Tak Automotodrom Brno tituluje akci, při které otevře svoje brány široké veřejnosti. Lidé si užijí jízdu po dráze i řadu extrémních aktivit, některé dokonce bez vazby na motorismus.

Největším lákadlem akce je ale možnost svézt se po dráze – ať už vlastním autem, na motorce, nebo na sedadle spolujezdce v závodním speciálu. „Už před akcí jsme udělali soutěž o tři jízdy, na sociálních sítích se do ní zapojilo několik set lidí. Kdo nevyhrál, nebo soutěž nestihl, bude se moci svézt taky, jezdit budeme celý den,“ říká manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr. „Těšíme se, že zase uvidíme plný paddock lidí a okruh bude naplno žít,“ říká manažer týmu před „domácím“ víkendem.

Lidé si budou moci jízdu koupit přímo v boxu týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra, jízdy budou probíhat souběžně s jízdami veřejnosti.

Další osobností, kterou lidé na okruhu potkají, je i šampion MMA Jiří Procházka. „Od deseti hodin dopoledne se bude pohybovat ve svém boxu. Zároveň má na talkshow stage povídání, po kterém bude následovat i autogramiáda, setkání s fanoušky, fotky na sociální sítě a tak dále,“ nastínil mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Jízda v Huracánu bude patřit k těm extrémnějším z aktivit, které si budou moci návštěvníci akce vyzkoušet. Další bude třeba skok do vzduchového pytle. Původně se mělo skákat z řídicí věže, nakonec organizátoři místo změnili a Air Bag Jump bude umístěn naproti terasy řídicí věže a skákat se bude z lešení. „Návštěvníci budou mít na výběr ze tří úrovní obtížnosti od 2,5 metru až po 10 metrů,“ láká mluvčí Automotodromu Brno Petr Boháč.

Návštěvníci si sami budou moci vyzkoušet třeba i e-skateboardy značky JETSURF, zajezdí si na motokárách na dráze přímo v areálu a těšit se mohou na skvělou podívanou – se svojí stunt show vystoupí kaskadéři z týmu Special Brothers v čele s Adamem Special Peschelem, o FMX show se postará Libor Podmol. Adrenalinové aktivity doplní i výstava motocyklů.

Vstupné na akci je 300 Kč, větší část programu je pak ale již zdarma. Samotné jízdy veřejnosti nabídne Automotodrom za zvýhodněnou cenu 600 Kč a v časovém harmonogramu jsou vyhrazeny jízdy pro motorky i pro auta.

Návštěvníci mohou parkovat přímo v paddocku Masarykova okruhu, jeho brány se otevřou v půl deváté.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.