Jílková získala v neděli pódiové umístění

Druhý závod úvodního podniku letošní sezony ADAC GT4 Germany na Oscherslebenu přinesl Gabriele Jílkové první pódiové umístění v tomto šampionátu. Spolu se svým parťákem Robertem Haubem obsadila třetí příčku.

V neděli se na Oscherslebenu uskutečnil druhý závod prvního letošního podniku seriálu ADAC GT4 Germany. Sobotní první jízda skončila pro Gabrielu Jílkovou a jejího parťáka Roberta Hauba pátou pozicí. V neděli se ale mohla dvojice radovat z pódiového umístění.

Naděje na boj o umístění na stupních vítězů mohly u Jílkové s Haubem žít už po ranní kvalifikaci. V ní se totiž Jílkové podařilo zajet třetí nejrychlejší čas. Na třetí příčce se Češka udržela také po startu. Později navíc pokořila i Nicolaje Möllera-Madsena a posunula se na druhé místo. Na této pozici se držela až do doby, než předala auto Robertu Haubovi.

Američan se během svého pobytu na trati propadl za Gabrieleho Pianu a pod šachovnicovou vlajkou projel jako třetí. Po výměně jezdců ovšem Haub při výjezdu z boxů přejel bílou čáru a za to byl penalizován pěti sekundami. Původně se tak on a Jílková propadli v konečných výsledcích na čtvrtou příčku.

Nakonec z toho ale přeci jen pódiový výsledek byl. Jan Marschalkowski s Théem Nouetem, kteří stejně jako Jílková s Haubem hájí barvy týmu Zakspeed a do cíle druhého závodu dojeli jako první, totiž byli diskvalifikováni. V jejich voze nebyl aktivován hasící systém. Díky tomu se Jílková s Haubem posunuli zpět na třetí místo. Je ale třeba dodat, že Zakspeed se proti diskvalifikaci Marschalkowského s Nouetem odvolal a výsledky je tak zatím nutné brát jako provizorní.

Druhý víkendový závod nakonec vynesl Gabriele Jílkové a Robertu Haubovi třetí místo. Foto: ADAC GT4 Germany

Druhý podnik letošního ročníku se bude konat o víkendu 11.-13. června na rakouském Red Bull Ringu. Jílková s Haubem do něj půjdou jako třetí nejlepší posádka v průběžném pořadí šampionátu.

Výsledky druhého závodu: 1. Gabriele Piana – Michael Schrey (Itálie – Německo, Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 38 kol, 2. Marc de Fulgenico – Robin Falkenbach (Španělsko – Německo, Leipert Motorsport, Mercedes-AMG GT4) +7,947, 3. Robert Haub – Gabriela Jílková (USA – Česká republika, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) +9,296.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Gabriele Piana – Michael Schrey (Itálie – Německo, Hofor Racing by Bonk Motorsport, BMW M4 GT4) 50 bodů, 2. Robin Falkenbach – Marc de Fulgenico (Německo – Španělsko, Leipert Motorsport, Mercedes-AMG GT4) 40 bodů, 3. Gabriela Jílková – Robert Haub (Česká republika – USA, Team Zakspeed, Mercedes-AMG GT4) 27 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Gabriela Jílková/Facebook

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.