Italské superbiky bez českých barev. Königovi stále brání ve startu zraněná noha

Natržené vazy a těžké zhmoždění kotníku na levé noze. Z těchto důvodů Oliver König nebude moci nastoupit do pátého podniku letošního ročníku MS superbiků, který se pojede o víkendu v italském Misanu. Jde o následky jeho pádu v Barceloně.

"S nohou se zatím nemůže na motorce pohybovat tak, jak potřebuje. Teď je důležitější, aby zranění stoprocentně doléčil. O letních prázdninách ho čeká závod v Mostě, kde chceme útočit na nejlepší výsledky v sezoně," vysvětluje důvod Königovy absence Miloš Čihák, jezdcův manažer.

Ke svým zraněním König přišel při předchozím podniku ve španělské Barceloně, který se konal od 6. do 7. května. Při jeho prvním závodě pražský rodák havaroval ve čtvrté zatáčce druhého kola. Šlo o highsider, při kterém si podvrtnul levý kotník. Ten mu do neděle natekl a do nedělního programu ho tak lékaři nepustili. Následné vyšetření v Praze navíc odhalilo natržené vazy a těžké zhmoždění.

Momentálně má König stále ortézu a chodí o berlích. Pravidelně dochází na rehabilitace a kontroly a podle možností a pokynů lékaře se snaží trénovat horní část těla.

Po Misanu se uskuteční další podnik 1.-2. července. Pojede se na britském okruhu Donington Park a König by zde už neměl chybět.

V předchozích letošních podnicích se Königovi bodovat nepodařilo. Nejlépe dojel na 16. místě, které obsadil při závěrečném závodě v nizozemském Assenu. Z minulé sezony už ale body má. Připsal si celkem tři za 15. příčku v indonéské Mandalice a za 14. místo na Phillip Islandu v Austrálii. V celkovém pořadí skončil na 27. pozici.

Náhrada zatím s otazníkem

Kdo bude za tým Orelac Racing Movisio v Misanu závodit, je zatím otázkou. Stáj totiž jméno Königova náhradníka ještě neoznámila.

Orelac Racing Moviso každopádně nebude jediným týmem, který v Misanu sáhne po náhradníkovi. Zatímco u BMW zaskočí za zraněného Michaela van der Marka šampion z roku 2013 Tom Sykes, u MIE Racing Hondy nahradí Erica Granada Rjo Mizuno a za tým Puccetti pojede Tito Rabat. Ten zde nahradí Toma Sykese, který s týmem po barcelonském podniku ukončil spolupráci.

Foto: Orelac Racing Movisio

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.