Salač odjíždí z Jerezu se čtyřmi body

Velká cena Španělska v Jerezu skončila pro účastníka kategorie Moto3 Filipa Salače ziskem čtyř bodů. Jezdec stáje Rivacold Snipers obsadil 12. příčku.

Filip Salač tento víkend absolvoval čtvrtý závod letošní sezony Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů. Tím byla Velká cena Španělska na okruhu v Jerezu. A český závodník si v kategorii Moto3 připsal třetí bodovaný výsledek v sezoně.

Na startu Filipovi patřila 12. příčka, kterou si vyjel v kvalifikaci. V úvodu se ale propadl mimo bodované pozice a po prvním kole mu patřilo 20. místo. V dalších kolech se mu sice dařilo postupovat pořadím, v čemž mu pomáhaly mimo jiné i pády soupeřů, ještě v nájezdu do posledního kola mu ale patřila nebodovaná 17. pozice.

Nakonec z toho ale body přeci jen byly. V poslední zatáčce závodu totiž po hromadné kolizi spadli Deniz Öncü, Jaume Masiá a Darryn Binder, kteří byli zapojeni do boje o pódiové pozice. Salač tak nakonec projel cílem jako třináctý. Ani to ale nebyl jeho konečný výsledek. Později byl totiž penalizován Juki Kunii. Japonec sice dojel na 12. příčce, jelikož si ale během závodu neodbyl penalizaci dlouhého kola, byl odsunut na 14. příčku. Salač tak nakonec bral čtyři body za 12. místo.

Filip Salač se sice v úvodu závodu propadl mimo body, nakonec ale s prázdnou ze Španělska neodjíždí. Foto: Rivacold Snipers Team

Dvanáctá příčka z Velké ceny Španělska je Salačovým dosud nejlepším letošním výsledkem. Zatímco ve velkých cenách v Kataru a Portugalsku skončil třináctý, Velkou cenu Dauhá nedokončil.

Pátý závod sezony je na programu 16. května ve francouzském Le Mans.

Výsledky závodu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 39:22,266, 2. Romano Fenati (Itálie, Sterilgarda Max Racing Team, Husqvarna) +0,417, 3. Jeremy Alcoba (Španělsko, Indonesian Racing Gresini Moto3, Honda) +0,527… 12. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +4,389.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 95 bodů, 2. Niccoló Antonelli (Itálie, Avintia Esponsorama Moto3, KTM) 44 bodů, 3. Andrea Migno (Itálie, Rivacold Snipers Team, Honda) 42 bodů… 18. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 10 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Filip Salač/Facebook

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.