Odstartoval Porsche Sports Cup Deutschland se třemi Čechy

Na okruhu Hockenheimring tento víkend začala nová sezona šampionátu Porsche Sports Cup Deutschland. V kategorii Porsche Drivers Competition Pro jsme mohli vidět i Tomáše Urbana, Josefa Šmardu a Jaroslava Mikoláše.

Kategorie Porsche Drivers Competition Pro, která ještě loni nesla název PZ-Trophy, ale nenabízí obvyklý formát závodění. O celkových výsledcích závodů totiž nerozhoduje pořadí, v jakém jezdci projedou pod šachovnicovou vlajkou. Cílem je zajíždět co nejvyrovnanější časy a vítězem se stává ten, kdo nasbírá nejméně trestných bodů.

První víkendový závod byl na programu v sobotu. A česká vlajka v něm byla vidět. Stalo se tak zejména díky Tomáši Urbanovi. Šampion kategorie PZ-Trophy z předchozích dvou sezon totiž nestačil pouze na vítězného Manuela Baumgarthubera a obsadil druhé místo.

Neztratili se ale ani Josef Šmarda a Jaroslav Mikoláš, kteří se mezi třiceti pěti účastníky také umístili v nejlepší desítce. Čechokanaďan Šmarda, který hájí barvy stáje Mičánek Motorsport, skončil šestý. Mikoláš se umístil na osmé příčce.

V nedělním závodě se ale českým barvám dařilo ještě více. Tomáš Urban totiž zvítězil. Daleko od umístění na stupních vítězů ale nebyl ani Josef Šmarda, který skončil čtvrtý. Jaroslav Mikoláš obsadil sedmou příčku.

Druhý podnik letošního ročníku se koná o víkendu 19.-20. června na Nürburgringu. Tomáš Urban do něj vstoupí jako vedoucí muž průběžného pořadí. Josef Šmarda je po prvním podniku celkově čtvrtý a Jaroslav Mikoláš pátý.

Výsledky sobotního závodu: 1. Manuel Baumgarthuber (Německo, Porsche 997 Carrera S) 9 bodů, 2. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 11 bodů, 3. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 11 bodů… 6. Josef Šmarda (Kanada, Porsche 991 GT3 RS) 37 bodů, 8. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 70 bodů.

Výsledky nedělního závodu: 1. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 6 bodů, 2. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 9 bodů, 3. René Klingbeil (Německo, Porsche 991 GT3) 12 bodů... 4. Josef Šmarda (Kanada, Porsche 991 GT3 RS) 19 bodů, 7. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 28 bodů.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Tomáš Urban (Česká republika, Porsche 997 GTS) 47 bodů, 2. Dr. Rocco Herz (Německo, Porsche Cayman GT4) 42 bodů, 3. René Klingbeil (Německo, Porsche 991 GT3) 38 bodů... 4. Josef Šmarda (Kanada, Porsche 991 GT3 RS) 33 bodů, 5. Jaroslav Mikoláš (Česká republika, Porsche 991 GT3) 27 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.