Víkendový přehled: Chadwicková obhájila titul šampionky ženské formule, Vostatek byl ve Valencii kousek od celkového bronzu

Přehled výsledků víkendových motoristických závodů.

Nedělní výsledky ZDE

Sobota

ADAC GT4 Germany (Hockenheimring)

První závod

První víkendový závod ADAC GT4 Germany patřil Leu Pichlerovi a Leonu Wassertheurerovi s vozem KTM X-Bow GT4 stáje razoon - more than racing. Druzí skončili Jan Marschalkowski a Theo Nouet a třetí pozici obsadila posádka Nico Verdonck - Antoine Potty. Gabriela Jílková s Robertem Haubem obsadili 24. příčku, což na body nestačilo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International GT Open

První závod

Michele Beretta z Itálie a Dán Frederik Schandorff v Lamborghini týmu Vincenzo Sospiri Racing si šestým místem v předposledním podniku sezony definitivně zajistili korunu šampionů pro letošní rok.

Výsledky závodu ZDE

Španělský šampionát třídy Supersport (Valencie)

První závod

V prvním závodě víkendu se radoval z vítězství Aleix Viu. Druhý dojel Unai Orradre, který vyhrál klasifikaci Open 600, a třetí Borja Gomez. Při své premiéře v barvách českého týmu New2 Project byl vidět Ondřej Vostatek. Český závodník skončil po startu z osmého místa pátý, v klasifikaci Supersport z toho byla čtvrtá příčka. Vostatkův týmový kolega, slovenský jezdec Michal Búlik, skončil devátý celkově a osmý v Supersportech. Druhý český jezdec Filip Řeháček skončil celkově  31. a dvanáctý v Open 600.

ADAC GT Masters (Hockenheim)

První závod

Pro vítězství si v sobotu dojeli Italové Mirko Bortolotti a Marco Mapelli v Grasserově Lamborghini. V čele dělí posádky Christopher Mies - Ricardo Feller (Ausi, Montaplast by Land Motorsport) a Maro Engel - Luca Stolz (Mercedes-AMG Team Toksport WRT, Mercedes-AMG GT3) pouhé dva body.

Euroformula Open (Barcelona)

První závod

Také Euroformula zná svého letošního krále, stal se jím Cameron Das. Američanovi k tomu stačilo dojet v sobotu druhý za Cemem Bölükbasim z Turecka.

Neděle

W Série

První závod

Britka Jamie Chadwicková se triumfem vyšvihla před posledním podnikem sezony do čela seriálu. Před krajankou Alice Powellovou má náskok deseti bodů.

Druhý závod

Chadwicková nenechala nic náhodě a vítězství v Austinu zopakovala i v neděli. Pojistila si tak obhajobu titulu ze sezony 2019. Loni se kvůli koronavirovým omezením ženská formule nejela. Své krajance a chráněnkyni Williamsu přišel pogratulovat také pilot F1 George Russell

Výsledky závodů a konečné pořadí ZDE

Super GT (Autopolis)

Závod

Tomoki Nodžiri a Nirej Fukuzumi v Hondě stáje ARTA ukončili na okruhu Autopolis vítězné sérii Hondy, která trvala od roku 2007.

Druhý závod

Třetí závod

Konečné pořadí ZDE

MS silničních motocyklů (Misano)

Závod Moto3

Závod třídy Moto3 ovládl domácí Dennis Foggia. Za ním se umístila dvojice stáje Red Bull KTM Ajo. Druhý dojel Jaume Masiá a třetí Pedro Acosta. Filip Salač se dlouho držel v kontaktu s vedoucí skupinou, na druhý čas z kvalifikace ale nakonec nenavázal a obsadil desáté místo.

Před posledními dvěma závody sezony zůstávají ve hře o titul už jen Acosta s Foggiou. V čele šampionátu se stále drží Acosta, Foggia ale dnešním vítězstvím snížil jeho náskok na 21 bodů.

O vystoupení Filipa Salače čtěte více ZDE

Závod Moto2

Závod třídy Moto2 přinesl třetí letošní triumf Samu Lowesovi. Na druhém místě dojel Augusto Fernández, který v posledních metrech odsunul na třetí příčku Aróna Caneta.

Hlavním protagonistům v boji o titul Remymu Gardnerovi a Raúlu Fernándezovi se nepovedla kvalifikace. Zatímco Fernández startoval devátý, Gardner čtrnáctý. Fernández se sice dokázal dostat až do čela, nakonec ale havaroval a odstoupil. Ani Gardner nezažil ideální závod, když dostal penalizaci dlouhého kola za kolizi se Somkiatem Chantrou. Skončil však sedmý a před posledními dvěma závody navýšil svůj náskok na Fernándeze v čele šampionátu na 18 bodů. Celkově třetí Marco Bezzecchi upadl a je venku ze hry o titul.

Závod MotoGP

Více čtěte ZDE

Druhý závod

Druhý závod ADAC GT4 Germany na Hockenheimringu vyhráli Paul-Aurel König a Joel Sturm. Druhá skončila posádka Nico Hantke - Ben Dörr a třetí pozici brali Stefan Bostandjiev s Pavlem Lefterovem. Robert Haub a Gabriela Jílková byli klasifikováni na 25. příčce.

MS v motokrosu (Arco di Trento)

MXGP

Lídr seriálu Jeffrey Herling udělal další padesátkou důležitý krok k zisku titulu šampiona MXGP. Jezdec KTM má před Romainem Febrem v sedle Kawasaki náskok 24 bodů.

MX2

Seriálu dál jasně kraluje Francouz Maxime Renaux na Yamaze. Český jezdec Petr Polák tentokrát nebodoval.

Výsledky závodů a průběžné pořadí ZDE

European Le Mans Series (Portimao)

4 Hours of Portimao

Poslední letošní čtyřhodinovku ovládli Phil Hanson, TomGamble a JOnathan Aberdein  z týmu United Autosport, kteří si tak zajistili celkově druhé místo.

Druhý závod

Stupně vítězů nedělního závodu třídy Supersport mělo stejné složení jako v sobotu. Vyhrál Aleix Viu, druhý dojel nejlepší jezdec hodnocení Open 600 Unai Orradre a třetí Borja Gomez. Ondřej Vostatek ještě o jedno místo vylepšil včerejší výsledek a zatímco celkově skončil čtvrtý, v hodnocení Supersport obsadil třetí příčku. Druhý jezdec stáje New2 Project Michal Búlik dojel celkově osmý a pátý v Supersportech. Další Čech Filip Řeháček skončil celkově dvacátý první. V klasifikaci Open 600 z toho bylo deváté místo.

International GT Open (Barcelona)

Druhý závod

Extreme E (Sardinie)

Finále

Poté, co v semifinále odpadl tým Lewise Hamiltona X44, ovládl finále pár stáje jeho dávného rivala z F1 Nico Rosberga. Z třetího vítěztsví ze čtyř podniků se radovali Molly Taylor a Johan Kristoffersson.

Druhý závod

Formule 1 (Austin)

Velká cena USA

I když se Lewis Hamilton v Mercedesu snažil do posledních metrů zaútočit na vítězství, svůj triumf si z Austinu odvezl Max Verstappen za volantem Red Bullu. S ním také navýšení svého náskok v čele šampionátu na 12 bodů. Třetí byl v neděli Nizozemcův týmový kolega Sergio Pérez.

Autoři

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.