Víkendový přehled: Allmendinger triumfoval v NASCAR, Kristoffersson přišel ve světovém rallyekrosu o neporazitelnost

Ani během druhého říjnového víkendu není nouze o motorsport. Všechny důležité podniky sledujte v našem víkendovém přehledu.

Sobota 7. října

GT2 European Series (Le Castellet)

První závod

V předposledním závodě sezony se z vítězství radovali Jean-Luc Beaubelique s Ludovicem Badeyem. Francouzskou dvojici doplnili na stupních vítězů Luca Pirri s Leonardem Gorinim a také Martin Koch s Reinhardem Koflerem.

Koch a Kofler původně projeli cílem jako první. Na bronzovou pozici je ale odsunula desetisekundová penalizace za zavinění kolize.

České barvy měly důvody k radosti. Jan Krabec a stáj RTR projects totiž po dvou vítězných kvalifikacích v pátek vyhráli v amatérském hodnocení i úvodní závod a do poslední jízdy půjdou s osmibodovým náskokem před Klausem Angerhoferem. Rakušan skončil v první jízdě mezi amatéry třetí spolu se svým parťákem Sehdim Sarminim.

Úspěchem skončila premiéra v GT2 European Series i pro Jakuba Knolla. Jezdec stáje NM Racing obsadil spolu se svým parťákem Stephanem Perrinem druhé místo mezi amatéry. Česko-francouzská dvojice ovšem nemá nárok na zisk bodů, neboť v Le Castellet pouze hostuje.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod

U RTR projects to dokázali. Jan Krabec dokázal vyhrát mezi amatéry i druhý závod a může tak slavit titul. Jeho hlavní soupeř Klaus Angerhofer, který tvoří posádku se Sehdim Sarminim, zopakoval třetí příčku z úvodní jízdy.

O svém vítězství rozhodl jezdec stáje RTR projects až v závěrečném kole. V něm se dostal se před Stephaneho Perrina, který tento víkend tvoří posádku stáje NM Racing s Jakubem Knollem. Francouzsko-česká dvojice se tak i tentokrát musela spokojit se druhým místem.

Pro celkové vítězství si dojeli Martin Koch s Reinhardem Koflerem. Druzí skončili Gilles Vannelet a Štefan Rosina. Na stupně vítězů se znovu podívali Jean-Luc Beaubelique a Ludovic Badey. Po vítězství v první jízdě se ale francouzská dvojice tentokrát musela spokojit s bronzem.

Henry Hassid s Anthonym Beltoisem sice skončili čtvrtí, i přesto ale měli velký důvod k radosti. Dvojice si totiž z letošního ročníku odnáší titul ve třídě Pro-Am.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

 

ESET Cup (Balaton Park)

První závod GT a cestovní vozy

Prvnímu nemistrovskému závodu jasně kraloval Miro Konopka s prototypem Ligier LMP3. Zadařilo se ale také českým barvám. Na celkovém druhém místě totiž dorazil do cíle Petr Čížek, který si současně dojel pro suverénní vítězství mezi vozy kategorie TCR. Stupně vítězů zkompletoval Bálint Hatvani, také z kategorie TCR.

Zatímco ve třídě GTX skončil první domácí Gábor Tim s Lotusem Exige, mezi vozy Renault Clio v kategorii TWC kraloval Roland Amrein. Jediný účastník třídy GTC Adam Konopka se svým Porsche do cíle nedojel.

Kromě Petra Čížka si odnesl pohár i jeho týmový kolega Vít Smejkal. Jezdec stáje EXPRES AUTO obsadil mezi vozy TCR třetí místo.

Výsledky ZDE

 

První závod F4 CEZ

Boj o titul historicky prvního šampiona seriálu F4 CEZ bude ještě pořádně napínavý. Úvodní závod na okruhu Balaton Park totiž vyhrál Ethan Ischer. Pilot stáje Jenzer Motorsport tak stáhl náskok svého týmového kolegy Rena Francota, který vede průběžné pořadí, na pouhé dva body.

Francot původně projel cílem jako druhý, později ale dostal dvousekundový trest za zisk výhody výjezdem mimo trať. To ho ve výsledcích odsunulo na třetí příčku za Michaela Sautera.

Z českých jezdců dopadl nejlépe šestý Max Karhan. Zatímco Miroslav Mikeš obsadil osmou pozici, Roman Roubíček byl klasifikován na posledním devátém místě.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod GT a cestovní vozy

Ani ve druhém závodě neměl Miro Konopka konkurenci. Tentokrát ale stál na stupních vítězů se svým synem. Adam Konopka dovezl své pohárové Porsche do cíle jako druhý a současně se stal vítězem třídy GTC. Třídu GTX vyhrál třetí Gábor Tim.

Další vydařený závod si připsali u české stáje EXPRES AUTO. Tentokrát si pro vítězství v kategorii TCR dojel Vít Smejkal. Petr Čížek byl sice nejrychlejším vozem TCR na dráze, po startu se ale propadl kvůli kolizi s Bálintem Hatvanim. Nakonec se ovšem zvládl propracovat na druhé místo.

Mezi vozy Renault Clio v kategorii TWC byl tentokrát nejlepší Dejan Robida.

Výsledky ZDE

Nürburgring Langstrecken Serie (Nürburgring)

Závod

Pro vítězství si dojeli Frank Stippler s Christopherem Miesem ve voze Audi R8. Druzí skončili Lucas Auer a Fabian Schiller s Mercedesem-AMG. Na stupně vítězů mělo zastoupení i Porsche, a to díky třetímu místu Juliena Andlauera a Patrica Niederhausera.

Závodu se zúčastnil i Michal Makeš. Český jezdec utvořil posádku se Sindrem Setsaasem  a Michaelem Schreyem ve voze BMW 330i. Ve třídě VT2-R+4WD obsadili třetí místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Histo Cup (Most)

První závody

Výsledky ZDE

MS v rallyekrosu (Kapské Město)

První závod

Mezi elitou světového rallyekrosu se ani po delší přestávce nic nezměnilo. Johan Kristoffersson zvítězil i při prvním závodě v Kapském Městě a nadále tak drží svou letošní neporazitelnost. Na stupně vítězů se s ním podívali druhý Kevin Hansen a třetí Timo Scheider.

Během finálové jízdy došlo při bitvě o druhé místo ke kolizi mezi Timmym Hansenem a Olem Christianem Veibym. Zatímco šampion z roku 2020 se kvůli ní umístil pouze na čtvrtém místě, pro Veibyho znamenala odstoupení.

Kristoffersson nyní vede průběžné pořadí už o 38 bodů. Jeho nejbližším pronásledovatelem se po dnešku stal Kevin Hansen. Švéd sebral celkové druhé místo Niclasi Grönholmovi, který skončil až pátý.

Sobotní závod byl prvním, který elita světového rallyekrosu odjela s vozy třídy RX2e. Auta RX1e už nebudou ve zbytku sezony nasazena. Stále totiž probíhá vyšetřování červencového požáru na okruhu Lydden Hill, při kterém shořely obě Lancie Delta stáje Special One Racing.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS sajdkár (Oschersleben)

První závod

Prvnímu závodu kralovali Stephen Kershaw s Ryanem Charlwoodem. Druzí skončili Todd Ellis s Emmanuelle Clémentovou. Sam a Tom Christieovi brali třetí příčku.

Peter Kimeswenger s Ondřejem Sedláčkem byli klasifikováni jako dvanáctí. Markus Schwegler a Ondřej Kopecký obsadili 14. místo.

Závod byl v úvodu přerušen červenou vlajkou. Mohl za to incident, který se odehrál mezi posádkami John Holden – Ferry Segers a Max Zimmermann – Ronja Mahlová.  

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Sports Cup Deutschland (Hockenheimring)

První závod Drivers Competition Pro

Již jistý šampion Tomáš Urban přidal další vítězství. Druhý skončil René Klingbeil a třetí Rocco Herz.

Josef Hrdlička obsadil čtvrté místo. Jaroslav Mikoláš byl klasifikován jako dvacátý druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Intercontinental GT Challenge (Indianapolis)

Závod

Osmihodinovka v Indianapolisu se stala kořistí BMW. Pro vítězství si totiž dojela posádka stáje WRT ve složení Phillip Eng, Sheldon van der Linde a Dries Vanthoor. Trojici nezastavila mimo jiné ani penalizace průjezdu boxy za překročení maximální povolené délky jednoho úseku na dráze.

Stupně vítězů doplnily vozy Mercedes-AMG GT3. Zatímco na druhém místě skončili Maximilian Götz, Raffaele Marciello a Jules Gounon, bronz zaznamenali Maro Engel, Luca Stolz a Daniel Juncadella.

BMW zpočátku směřovalo za dvojitým triumfem. Ještě po šesti hodinách totiž vedla posádka Augusto Farfus – Maxime Martin – Charles Weerts. Pak ale Farfus při předjíždění o kolo zpět nedobrzdil a trefil vůz Ferrari. Při tomto incidentu si poškodil zavěšení a následné opravy si vyžádaly spoustu času. Trojice nakonec byla klasifikována až jako dvacátá první.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

F1 (Losail)

Sprint

Sprintový závod přinesl první vítězství ve F1 Oscaru Piastrimu. Za pilotem McLarenu dojel na druhém místě Max Verstappen, který se tak s předstihem stal trojnásobným mistrem světa. Stupně vítězů doplnil třetí Lando Norris.

Piastri sice startoval z pole position, jeho cesta za vítězstvím ale rozhodně nebyla jednoduchá. V úvodních kolech totiž měly na špinavé trati mnohem lepší přilnavost měkké pneumatiky. Toho využil zejména George Russell, který se dostal do čela. Nejměkčí obutí ale brzy začalo odcházet a to i navzdory tomu, že hned třikrát vyjel na dráhu zpomalovací vůz. Pilot Mercedesu se tak postupně propadl až na čtvrtou pozici.

Nejbližší pronásledovatel Maxe Verstappena v průběžném pořadí Sergio Pérez do cíle nedojel. Mexičan kolidoval s Nicem Hülkenbergem a Estebanem Oconem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Francouzský GT šampionát (Le Castellet)

První závod

Enzo Joulié a Etienne Cheli zahájili závěrečný letošní podnik vítězně. Grégory Guilvert a Christophe Hamon skončili druzí. Na stupně vítězů se podívali také Eric Trémoulet a Olivier Jouffret.

Česká závodnice Gabriela Jílková a její parťačka Lucile Cyprianová byly klasifikovány jako šestnácté celkově. Ve třídě Pro-Am dojely na desáté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 8. října

MČR v rallyekrosu (Slovakia Ring)

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

Drexler Cup (Mugello)

První závod

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

ESET Cup (Balaton Park)

Druhý závod F4 CEZ

Předposlední závod sezony přinesl premiérový triumf Michaelu Satuerovi. Na druhém místě skončil Reno Francot a na třetím Thomas Gore.

Francota mohl stříbrný výsledek těšit. Nizozemcův náskok v čele průběžného pořadí se totiž po sobotním vítězství Ethana Ischera ztenčil na pouhé dva body. Tentokrát sice Ischer startoval z pole position, na startu ale ztratil, když mu zhasl motor a nakonec projel cílem až jako čtvrtý. Díky tomu vede Francot průběžné pořadí s náskokem osmi bodů. To znamená, že i v případě Ischerova triumfu v závěrečné jízdě mu bude stačit druhé místo.

Max Karhan byl stejně jako v sobotu nejlepším z Čechů - skončil pátý. Miroslav Mikeš obsadil sedmé místo a Roman Roubíček osmé.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Třetí závod GT a cestovní vozy

Závěrečný nemistrovský závod skončil celkovým vítězstvím Petra Čížka. Jezdec stáje EXPRES AUTO logicky triumoval také v rámci kategorie TCR. Druhý skončil Gábor Tim, který byl nejlepší v rámci třídy GTX. Na absolutní stupně vítězů se podíval také Vít Smejkal. Litvínovský jezdec byl současně klasifikován jako druhý ve třídě TCR.

V kategorii TWC byl nejlepší Roland Amrein. Jiná třída už ve startovním poli zastoupení neměla. Nedělní závod vynechal mimo jiné i Miro Konopka, který s Ligierem LMP3 opanoval oba sobotní závody.

Výsledky ZDE

Třetí závod F4 CEZ

Ethan Ischer to nakonec dokázal. Před posledním závodem sice ztrácel na svého týmového kolegu Rena Francota osm bodů, v závěrečné jízdě ale zvítězil a Francot obsadil až třetí místo. Díky tomu se stal Švýcar šampionem s náskokem dvou bodů.

Ischer startoval z pole position a v čele strávil celý závod. Snažil se ale jet pomalu. Jeho cílem totiž bylo zdržovat na druhém místě jedoucího Rena Francota tak, aby ho předjel Michael Sauter. To se Rakušanovi opravdu povedlo, Francot se ale před něj vrátil v předposledním kole a nakonec přece jen projel cílem na stříbrné pozici. Když se ale Francot vracel na druhou pozici, kolidoval se Sauterem a poslal ho ven z dráhy. Za to byl potrestán pěti sekundami, které ho odsunuly na třetí místo. Sauter nakonec skončil druhý.

I tentokrát byl nejlepším Čechem Max Karhan, který obsadil sedmou pozici. Miroslav Mikeš skončil osmý a Roman Roubíček byl klasifikován jako devátý.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

ME Moto2 (MotorLand Aragón)

První závod


Senna Agius dosáhl na další vítězství. Druhý skončil Roberto García a třetí Borja Gómez.

Český jezdec Filip Řeháček byl klasifikován jako sedmnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Druhý závod víkendu rozhodl o letošním šampionovi. Dalším vítězstvím si titul definitivně pojistil Senna Agius.

Australan, který v příštím roce přejde do MS třídy Moto2 s týmem Intact, musel v prvních dvou třetinách závodu bojovat s Albertem Surrou. Později ale začal italský závodník ztrácet a skončil druhý. Na třetím místě dojel Borja Gómez.

U Filipa Řeháčka to ani tentokrát na body nestačilo. Český jezdec zopakoval 17. místo z úvodní jízdy.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

BTCC (Brands Hatch)

První závod

Úvodní závod závěrečného víkendu rozhodl o šampionovi. Svůj čtvrtý titul si vítězstvím zajistil Ash Sutton. Druhý dojel Tom Ingram a třetí Bobby Thompson.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Druhý závod

Ash Sutton dosáhl na další vítězství, v letošní sezoně už na dvanácté. Novopečený čtyřnásobný šampion tím vyrovnal rekord Alaina Menua v počtu vyhraných závodů během jedné sezony.

Druhý skončil Tom Ingram a třetí Dan Cammish. Ten se k bronzovému výsledku propracoval i přes kolizi s Colinem Turkingtonem v úvodu. Jezdec stáje NAPA Racing UK tento incident přečkal bez poškození.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

Třetí závod

Na závěr sezony triumfoval Jake Hill. Na druhém místě dojel po velké bitvě se Stephenem Yelleyem Josh Cook. Yelley se musel spokojit se třetí pozicí. Šampion Ash Sutton zakončil ročník 2023 13. místem.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

Histo Cup (Most)

Druhé závody

Výsledky ZDE

Motokros národů (Ernee)

První závod

Nejlépe vstoupila do letošního Motokrosu národů domácí Francie. Romain Febvre sice musel v úvodním závodě (byl vypsán pro třídy MXGP a MX2) pořádně zabojovat s Jorgem Pradem, nakonec ale letošního šampiona MXGP udolal a zvítězil. Prado vybojoval pro Španělsko druhé místo.

Bitva o třetí příčku probíhala mezi Jeremym Seewerem ze Švýcarska a německým reprezentantem Kenem Roczenem. Nakonec získal bronz Roczen.

Češi začali na hranici třetí a čtvrté desítky. Zatímco Julius Mikula obsadil 30. místo, Václav Kovář byl klasifikován jak třicátý sedmý.

Po první jízdě vedla Francie. Na druhé pozici se nacházela Austrálie, pro kterou získali body šestý Jett Lawrence s desátým Hunterem Lawrencem. Třetí místo patřilo Německu, které kromě třetího Kena Roczena reprezentoval i Simon Laengenfelder. Ten dojel čtrnáctý. Čechům patřilo 18. místo.

Výsledky ZDE
 

Druhý závod

Francie udělala při závodě kategorií MX2 a Open výrazný krok za celkovým vítězstvím. Zatímco jako první projel cílem Maxime Renaux, na druhé pozici ho následoval jeho krajan Tom Vialle. Na stupně vítězů se dostala také Belgie zásluhou Liama Evertse.

Čeští jezdci Julius Mikula a Jakub Terešák se umístili na 26., respektive 32. pozici. Druhý jmenovaný se po startu připletl do hromadného pádu.

Do bitvy o vítězství byli původně zapojeni také Šývcar Valentin Guillod a Španěl Rubén Fernández. Zatímco Guillod vedl po startu, Fernández ho později na prvním místě vystřídal. Nakonec ale oba havarovali. Zatímco Guillod dojel šestý, Fernández obsadil sedmou příčku.

Výsledky ZDE


Třetí závod

Závěrečný závod vypsaný pro třídy MXGP a Open přinesl vítězství Austrálii. Na prvním místě dorazil do cíle Jett Lawrence.

Na čele se dlouho nacházel Ken Roczen. Poté ho ale zdolal právě vítězný Lawrence a Němec tak projel cílem jako druhý. Maxime Renaux tentokrát vybojoval pro Francii třetí pozici.

Lepším Čechem byl dvacátý sedmý Václav Kovář. Jakuba Terešáka sužovalo po pádu ve druhé jízdě zranění kotníku a odjel tak pouze tři kola. Nakonec byl klasifikován jako třicátý pátý.

Celkovými vítězi se stali Francouzi. Druhá skončila Austrálie a třetí Itálie. Česká republika obsadila 15. místo.

Výsledky ZDE

ME v autokrosu (Mollerusa)

V SuperBuggy zakončil sezonu vítězně David Horák. Druhý skončil Robert Theuil a třetí Mike Bartelen. Zatímco Radek Jordák obsadil čtvrté místo, Vojtěch Vaculík sedmé a Jaroslav Hošek čtrnácté. Již jistý šampion Petr Nikodém závěrečný podnik vynechal.

V Buggy1600 si zajistil titul dalším vítězstvím Jakub Novotný. Druhý dojel Steven Laubach a třetí Thomas Christol. Martin Vaculík obsadil osmé místo.

V JuniorBuggy zvítězil Malone Feuillade následovaný Nathanem Ottinkem a Tijsem Kovacem. Již jistý šampion Arnošt Florián nestartoval.

V CrossCar byl nejlepší Ivan Pina Chinchilla před Davidem Meatem a Juanem Josem Mollem Hernandezem. Petr Doležal skončil osmý a Adam Kotaška dvacátý čtvrtý.

V CrossCar Academy uzavřel sezonu vítězně Diego García před Diegem Martínezem-Gonzálezem a Lucasem Cartellem. Amálie Zídková skončila osmá.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

MS sajdkár (Oschersleben)

Druhý závod

Stephen Kershaw a Ryan Charlwood zopakovali vítězství z úvodní jízdy. Druzí skončili Todd Ellis s Emmanuelle Clementovou. Bronz zaznamenali Ben a Tom Birchallové.

Peter Kimeswenger a Ondřej Sedláček obsadili 10. místo. Markus Schwegler s Ondřejem Kopeckým byli klasifikováni jako dvanáctí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v rallyekrosu (Kapské Město)

Druhý závod


Johan Kristoffersson přišel o svou neporazitelnost. Druhý závod v Kapském Městě totiž ovládl Timo Scheider. Za bývalým dvojnásobným šampionem DTM skončil Kevin Hansen, zatímco Kristofferssonovi musel tentokrát stačit bronzový výsledek.

Přestože Kristoffersson poprvé v sezoně nezvítězil, má k šestému titulu mistra světa stále velmi blízko. Před závěrečným dvojzávodem, který se v listopadu uskuteční v Hong Kongu, vede s náskokem 37 bodů před Kevinem Hansenem. Timo Scheider se posunul na třetí příčku a za Hansenem zaostává o tři body.

 

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Porsche Sports Cup Deutschland (Hockenheimring)

Druhý závod Drivers Competition Pro

Tomáš Urban zakončil sezonu způsobem hodným šampiona - vítězstvím. Druhý skončil Rocco Herz a na stupně vítězů vystoupal díky třetímu místu Jaroslav Mikoláš. Josef Hrdlička skončil pátý,

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

ME v rallye (Maďarská rallye)

Posledním vítězem letošní sezony rallyeového ME se stal Mads Ostberg. Spolu s bývalým jezdcem WRC vystoupali na stupně vítězů domácí Ferenc Vincze a Martins Sesks. Lotyš si třetí místem definitivně zajistil titul vicemistra, zatímco Ostberg výhrou zpečetil celkovou třetí příčku.

Maďaři sice měli na stupních vítězů svého zástupce, mohlo to ale být mnohem lepší. Soutěži totiž po většinu času kraloval Miklós Csomós, který směřoval za svým prvním triumfem v evropském šampionátu. Během závěrečného dne ho ale potkal nejprve defekt pneumatiky a pak havárie.

Z Čechů dopadl nejlépe Erik Cais, který skončil šestý. Jezdce stáje Orsák Rallysport ale mohly mrzet dva nedělní defekty pneumatik. Před nimi se totiž nacházel na čtvrté příčce, ze které se po Csomósově havárii klidně mohla stát pozice třetí.

Filip Mareš měl dva defekty v sobotu a nakonec obsadil 14. místo. Martin Rada skončil na 47. pozici a Filip Kohn po nedělní havárii nedojel.

Pozornost budil mimo jiné i start Norberta Michelisze. Šampion WTCR z roku 2019 se nakonec umístil na 15. pozici.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

Francouzský GT šampionát (Le Castellet)

Druhý závod

I v posledním závodě sezony zvítězili Enzo Joulié a Etienne Cheli. Druzí skončili Nelson Panciatici a Loris Cabirou. Třetí příčku zaznamenali Joran Leneutre a Pascal Huteau.

Česká závodnice Gabriela Jílková a její parťačka Lucile Cyprianová se umístily na třetím místě ve třídě Pro-Am. V absolutní klasifikaci z toho bylo deváté místo.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

F1 (Losail)

Závod

Max Verstappen potvrdil svůj třetí titul. Nizozemec byl při Velké ceně Kataru naprosto dominantní. Na stupních vítězů mu dělali společnost jezdci McLarenu. Zatímco jako druhý projel cílem vítěz sprintu Oscar Piastri, třetí skončil Lando Norris.

U Mercedesu si budou mít o čem povídat. Hned v první zatáčce totiž došlo ke kolizi mezi Georgem Russellem a Lewisem Hamiltonem. Zatímco pro sedminásobného mistra světa po tomto incidentu závod skončil, Russell byl schopen pokračovat. Nakonec dojel čtvrtý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Charlotte Motor Speedway)

Závod

Závod v Charlotte přinesl překvapivý triumf. Z vítězství se totiž radoval A.J. Allmendinger. Jezdec stáje Kaulig Racing, který se ovšem do play-off nekvalifikoval a na titul už tak nemůže pomýšlet, projel cílem jako první před Williamem Byronem a Kylem Buschem.

Kyle Busch sice dorazil do cíle jako třetí, i tak ale jeho letošní naděje na zisk titulu vyhasly. Šampion z let 2015 a 2019 je totiž jedním ze čtveřice jezdců, kteří byli vyřazeni z play-off. Stejně na tom jsou Brad Keselowski, Bubba Wallace a Ross Chastain.

Ve hře o titul nyní zůstává už jen osm závodníků. Jsou jimi William Byron, Tyler Reddick, Chris Buescher, Martin Truex Jr., Denny Hamlin, Christopher Bell, Kyle Larson a Ryan Blaney.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: Charlotte Motor Speedway

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.