Women´s European Cup v Grobniku: Šmatová v sobotu dojela tři místa za body

Úvodní závod třetího podniku letošní sezony Women´s European Cupu v chorvatském Grobniku skončil pro Michaelu Šmatovou 18. místem. K bodovanému výsledku tak Češce chyběly tři pozice.

Kromě seriálu Alpe Adria závodí tento víkend na okruhu v chorvatském Grobniku také Women´s European Cup. Pro ryze ženský motocyklový šampionát se jedná o třetí letošní podnik. V seriálu tento rok účinkují dvě Češky – Alexandra Pelikánová a Michaela Šmatová. Jelikož se ale Pelikánová stále zotavuje ze svého nepříjemného pádu v úvodním podniku v Mugellu, stejně jako při květnovém klání v Misanu reprezentuje v Chorvatsku naše barvy pouze Šmatová.

V sobotu byl na programu úvodní z dvojice víkendových závodů. Šmatová se do něj kvalifikovala na dvacáté příčce. Do jeho cíle poté dorazila na 18. pozici a své bodové konto tak nerozšířila. Jejím jediným letošním bodovaným výsledkem zůstává 15. místo ze druhé jízdy úvodního podniku v Mugellu, které jí vyneslo jeden bod.

Michaela Šmatová dojela v prvním chorvatském závodě osmnáctá. Foto: Motoxracing with S97 Racing

Závěrečný druhý závod víkendu se koná v neděli od 12:15. I na jeho roštu se závodnice seřadí podle výsledků sobotní kvalifikace. To znamená, že Šmatová opět vyrazí jako dvacátá.

Výsledky prvního závodu víkendu

Úvodní foto: Michaela Šmatová/Facebook

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.