Salač si z Portugalska odváží tři body

Pro Filipa Salače skončila Velká cena Portugalska v Portimãu ziskem tří bodů. Do cíle závodu kategorie Moto3 dorazil jako třináctý.

Letošní sezona Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů pokračuje tento víkend třetím podnikem. Po dvou závodech v Kataru se tentokrát jezdci představili v Portugalsku na okruhu v Portimãu. A pro účastníka kategorie Moto3 Filipa Salače skončil třetí závod sezony bodovaným výsledkem.

V sobotní kvalifikaci se Salačovi podařilo postoupit do rozhodující druhé části. V ní ale obsadil poslední 18. místo, mimo jiné i kvůli kolizi s Gabrielem Rodrigem v závěru, po které šel český závodník k zemi. Na startovním roštu závodu ale nakonec Salačovi připadlo 14. místo. Jeremy Alcoba, John McPhee, Darryn Binder a Deniz Öncü totiž byli potrestáni startem z boxové uličky. Zatímco McPhee s Alcobou si tuto penalizaci vykoledovali potyčkou po incidentu v minulém závodě, Binder a Öncü se provinili nezodpovědnou jízdou ve druhé části kvalifikace.

A mezi bodovanou patnáctkou se dokázal Filip umístit i v závodě. Do jeho cíle totiž dorazil jako třináctý a připsal si tak na konto tři body. Třinácté místo je zatím Salačovým letošním maximem. Stejného výsledku dosáhl i v úvodní Velké ceně Kataru. Ve Velké ceně Dauhá, která se konala před dvěma týdny a Salač se během ní objevil dokonce i v čele závodu, nedojel kvůli pádu.

Filip Salač odjíždí z Portugalska se třemi body. Foto: Snipers Team

Sezona pokračuje za dva týdny ve španělském Jerezu.

Výsledky závodu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM), 2. Dennis Foggia (Itálie, Leopard Racing, Honda) +0,051, 3. Andrea Migno (Itálie, Rivacold Snipers Team, Honda) +0,584… 13. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) +12,833.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Pedro Acosta (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 70 bodů, 2. Jaume Masiá (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 39 bodů, 3. Darryn Binder (Jihoafrická republika, Petronas Sprinta Racing, Honda) 36 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Filip Salač/Facebook